Öne Çıkanlar Mezraya giriş çıkışların 14 gün yasaklandığı öğrenildi Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları İle Bir Araya Geldi Çiftçi Ailesinin Acı Kaybı Cuma Namazı Kılınacak Camiler Açıklandı Arslan: İş Dünyası ve Toplumun Beklentileri Karşılanamamıştır

Bu haber kez okundu.

Atatürk'ün Hiç Bilinmeyen Görüntüleri Ortaya Çıktı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1930-1937 yılları arasında gerçekleştirdiği yurt gezilerine ilişkin yeni görüntüler Film Mirasım sitesinde yayımlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, geçen yıl aralık ayında internet üzerinden meraklılarıyla buluşturulan "Film Mirasım" sitesi ile mobil uygulamasına bu yılın sonuna kadar 200 film daha eklenecek.

 Sinema Genel Müdürlüğü arşivlerinden dijitalleştirilerek meraklılarıyla buluşturulan filmlerin 71'i Osmanlı'nın son dönemi 1895-1918, 128'i Atatürk dönemini kapsayan 1918-1938, 195'i de 1938-1950 yılları arasına ait.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1937 yılında amansız hastalığı baş göstermesine  rağmen yurt gezilerini bırakmayarak, Elazığ’a gerçekleştirdiği gezisine de yer verilmiş.

Elazığlılar Ulu Önder’i  “Ne mutlu bize Atamıza kavuştuk” pankartı ile karşılaması yer alırken; yayımlanan video 1933 yılında Atatürk’ün 10. yıl nutkunda okuması ile sona eriyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol