Öne Çıkanlar yenıufuk yeniufuk gazetesi türkiyede deprem elazığhaber Elazığ cumhurbaşkanı

Bu haber kez okundu.

Başkan Albayrak "TOKİ, İskanları Vermediği İçin Esnafımız Ruhsat Alamıyor" 

Başkan Albayrak konuyla ilgili olarak açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Biz sürekli olarak esnafımızın sorunlarını dile getirip çözüm noktasında gerekli girişimleri başlatıyoruz; fakat bazı sorunların çözümü ilgili kurum veya kuruluşlar tarafından ya hiç çözülmüyor ya da geç çözülüyor. Bu sorunlardan biri de iskan sorunu.


TOKİ tarafından yapılan dükkanlarını teslim alan esnafımız sorunlarla mücadeleye devam ediyor. İskan raporlarını verilmemesinden dolayı esnafımız işyeri açma ruhsatını alamıyor. İş yeri ruhsatının olmaması sonucu esnafımız cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorunun ivedi bir şekilde çözülmesi ve iskanların çıkması büyük önem arz etmektedir.

kinci bir konu ise TOKİ aidatı veren esnaflarımızın hizmet alamaması. Özellikle esnafımız hem aidat ödüyor hem de dükkanların olduğu çevrede temizlik yapılmıyor. Temizlik yapılmayacaksa aidat neden alınıyor. Esnafımız binaların çevrelerini kendi imkanlarıyla temizlemek zorunda kalıyor maalesef. Konunun muhataplarının iskan ve TOKİ konutlarının çevre temizliği konusunda gerekli çalışmaları yapmasını istiyoruz" dedi. HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol