Öne Çıkanlar Vatandaşları Dolandıran Sahte Avukat Yakalandı Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yeni anayasa açıklaması Dilencilere Ceza Yağdı Aydınlar Köyü Parkı Tamamen Kapatıldı Zorlu: DEVA Partisi Ülkemizin Reçetesidir

Bu haber kez okundu.

Başkent’te Peynirli Ekmek Günü!

17 Eylül Pazar günü Ankara’da Elazığ rüzgarı esecek. Ankara Elazığ Kültür Derneği ev sahipliğinde Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde Peynirli Ekmek günü düzenlenecek. Elazığ Belediyesi kürsübaşı ve folklor ekibinin türküleri ve gösterileriyle katılacağı bu özel güne dernek başkanı Mehmet Ergün tüm Elazığlıları davet etti. Ergün “17 Eylül Pazar günü peynirli ekmek günü düzenleyeceğiz.

  1. başkanımızla görüştüm sağ olsun kürsübaşı ve folklor ekibini Elazığ’dan gönderecek.

Kahramankazan Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının destekleriyle büyük bir piknik alanları var orada etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. En az 3 dört bin kişinin katılım sağlayacağını düşünüyoruz. Davul klarnet ve folklor eşliğinde güzel bir şölen havasında İnşallah geçecektir. Elazığ’dan fırıncı arkadaşlarımız gelecek.

Ankara’da kendi fırınımız var. Sıcak bir şekilde peynirli ekmek yapmış olacaklar. Yöresel ürünlerimizin satılacağı stantlarımız olacak. Orta yaş üstü hemşerilerimiz iyi hatırlar. Bizim eskiden bu mevsimde kavurma yapardık. Bu yıl kavurma da koyacağız.

Elazığ’dan getirttikleri ürünleri peynirli ekmek gününde stantlarımızda aradıkları her şeyi bulacaklar” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol