Öne Çıkanlar Kuşadasıspor İl Genel Meclisi toplantı mehmet özhaseki Elazığda silahlı kavga: 5 Yaralı zam

Bu haber kez okundu.

“Bu Çarkın Dönmesi Lazım!”

HABER :DİLEK YILDIRIM

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Yürütme Kurulu Üyesi İnşaat Mühendisi Yusuf Gürkan, inşaat sektörünü canlandırmak ve müteahhitleri rahatlatmak adına gerçekleştirilecek düzenlemeyle Otopark Harçlarında indirim ya da vade farksız taksitlere bölünmesini talep etti.

İNŞAAT SEKTÖRÜ 200'DEN FAZLA SEKTÖRÜ BESLEYEN BİR ÖZELLİĞE SAHİP

Gürkan yaptığı açıklamada sektörün bir süredir durgunluk içinde olduğunu ve bu durağanlığı aşmak için beklentileri olduğunu belirterek; “Dünya çok zor bir dönemden geçiyor. Pandemi ile birlikte ekonomik ve çevresel alışkanlıklar ciddi bir değişime ve dönüşüme uğradı. Bu yeni dünya düzeninde her sektör salgından farklı bir şekilde etkileniyor. İnşaat sektörünün de özellikle maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle derneğimizin merkezi yönetimden ve belediyemizden talepleri var. Sektör bir süredir durgunluk içinde. İnsanlar yatırımlarını deprem ve seçimler nedeniyle tamamen beklemeye aldı. Her şeyin kaldığı yerden devam etmesi için artık ekonominin çarklarının dönmesi gerekiyor. İnşaat sektörü 200'den fazla sektörü besleyen bir özelliğe sahip. Bizim de bu durağanlığı aşmak için beklentilerimiz var.”şeklinde konuştu.

*OTOPARK HARÇLARINDA İNDİRİM İSTİYORUZ

İnşaat sektöründe binlerce müteahhit ve çalışanı ekmek yediğini ve  sektörün önemli istihdam kapısı olduğuna dikkat çeken Gürkan; “Hükümetin vatandaşların ev alması konusunda gösterdiği gayreti takdirle karşılıyoruz. İnşaat sektörü ekonomi için can suyu. İstihdam üretiyor. Farklı farklı sektörlerin çalışmasına ve dinamik kalmasına yol açıyor. Bu sektör bir çark. Bu çarkın dönmesi lazım. İnşaat sektörünü bir beton sektörü olarak değil, kalkınmanın bir parçası olarak görmeliyiz. İnşaat sektörü ekonominin önemli sektörlerinden bir tanesi. İstihdama ve ekonomiye katkısı çok büyük. Bugünlerde de desteğe ihtiyacımız var. Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği olarak Kentsel dönüşümü hızlandırma ya da kentsel dönüşümlü yerleri yapma adına Belediyeden istediğimiz maliyetlerin bu çok arttığı günlerde harçlarda indirime gitmesi, özellikle otopark harçlarında indirim yapılması, harçlarda vade farksız taksitlere bölünerek ödeme kolaylığını talep ediyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol