Öne Çıkanlar yks iftar ÖZEREN DİYARBAKIR DEPLASMANINA GİDİYOR  Proje Protokolü

Bu haber kez okundu.

Dinmeyen acı Hocalı Katliamı!

26 Şubat 1992 yılında Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından 613 Azerbeycan Türk’ü katledildi. Katliamın üzerinden 31 yıl geçmesine karşın Ermeniler tarafından ortaya konan bu katliamın acısı hala dinmedi

Hocalı Katliamı; Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşayan sivillerin Ermenistan tarafından vahşi bir şekilde katledilmesidir Ermeni güçleri 26 Şubat 1992 yılında giriş ve çıkışını kapadığı Hocalı kasabasında, 83 çocuk, 106 kadın olmak üzere toplam 613 sivili katletmiş, 487 kişiyi ağır yaralanmıştır. 1275 kişiyi ise rehin alınan Ermeniler 150 kişi ise kaybolmasına neden olmuştur. Dünya tarihine katliam olarak geçen Hocalı’da Ermenilerin katlettiği sivillerin cesetlerin üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başlarının kesildiği görülmüştür. Ermenilerin hamile kadınları hatta çocukları bile işkence ederek katlettiği tüm dünya tarafından tespit edilmiştir.

Günışığı  Yeni Ufuk Gazetesi olarak "Hocalı’da işlenen katliamı bir kez daha kınıyor, katliama maruz kalan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol