Öne Çıkanlar Mezraya giriş çıkışların 14 gün yasaklandığı öğrenildi Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları İle Bir Araya Geldi Arslan: İş Dünyası ve Toplumun Beklentileri Karşılanamamıştır Cuma Namazı Kılınacak Camiler Açıklandı Çiftçi Ailesinin Acı Kaybı

Bu haber kez okundu.

Diyanet, Öğrencileri Umreye Gönderiyor!

HABER: GÜLÇİN TURGUT

Diyanet İşleri Başkanlığı, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Elazığ’ında aralarında bulunduğu 11 ildeki 752 üniversite öğrencisine "Sosyal Sorumluluk Projesi" çerçevesinde umre fırsatı sunuyor. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 7 günlük planlanan umre turlarında amaç gençlerin yaşadıkları acıları bir nebze olsun hafifletmek ve manevi atmosferi yaşatmak olduğu bildirildi. Başkanlık tarafından belirlenen din görevlileri rehberliğinde kutsal topraklara gönderilecek 752 üniversite öğrencisi, 10-16 Eylül arasında yurda dönecek.

"Gençlik yıllarında manevi atmosferi yaşatmak için bu turları düzenliyoruz"

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan, 15 Ağustos'ta başlayan  umre turlarına yoğun ilginin olduğunu belirterek; “Hayırseverlerin desteğiyle depremlerin etkilediği 11 ildeki öğrencileri kutsal beldelere göndermeye başladık.  Buradaki amacımız gençleri Kabe, Beytullah ve Ravza ile buluşturmaktır. Kardeşlerimize gençlik yıllarında o manevi atmosferi yaşatmak için bu turları düzenliyoruz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol