Öne Çıkanlar yenıufuk yeniufuk gazetesi türkiyede deprem elazığhaber Elazığ cumhurbaşkanı

Bu haber kez okundu.

Elazığ Gençlik Merkezi Teknofestte, Final Sunumunu Gerçekleştirdi

123,001 BAŞVURU ARASINDAN İLK 30’da ELAZIĞ GENÇLİK MERKEZİ

123.001 proje başvurusunun yapıldığı yarışmalarda, ortaokul kademesinde AkılUS-Dil takımı finale yükseldi. İlkokul/Ortaokul, Lise ve Üniversite düzeylerinde 99 projenin finale kaldığı eğitim teknolojilerinde Elazığ Gençlik Merkezi, ortaokulda 30 final takımı arasında yer aldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; Türkiye’nin en büyük Havacılık, Teknoloji ve  Uzay festivali olan Teknofestte bir kez daha Elazığ Gençlik Merkezini görmek bizim için gurur verici.

Gençlik merkezimiz içerisinde yer alan robotik kodlama kurslarımız ve Deneyap Atölyemiz ile gençlerimizin bilişsel yönüne sağladığımız katkıların meyvelerini böylesine kıymetli bir organizasyon olan teknofestte yer alıyor olması ve finalist olarak yer alması bizleri heyecanlandırıyor. Şehrimizin neler yapabildiğini görmek, gençlerimizin bu konu da ne kadar yetkin olduğunu görmek ve temennimiz de alacağı derece ile tüm Türkiye’nin ve Ulusal’ın takip ettiği bir organizasyon da Elazığ adını duymak bizler için büyük bir gurur kaynağı olacaktır.

123 bin projede en fazla başvurunun yapıldığı ,ortaokul kademesinde, Doğu Anadolu Bölgesinden finale çıkmayı başaran tek takım, Gençlik Merkezimiz takımı olan AkılUS-Dil takımı oldu. Projelerini jüriye sunan AkılUS-Dil takımımızı, Danışman hocamız Elazığ Deneyap Atölyesi eğitmeni Mehmet Emin Hangün’ü, takım kaptanımız Yiğit Doğan’ı ve koordinatörümüz Ziya Ahlatoğlu’nu yürekten kutluyorum.

Sadece Elazığ'ı değil Doğu Anadolu Bölgesini de temsil eden takımımıza başarılar diliyor, bu başarıyı dereceyle taçlandırmasını temenni ediyorum, ifadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol