Öne Çıkanlar Kuşadasıspor Elazığda silahlı kavga: 5 Yaralı İl Genel Meclisi toplantı mehmet özhaseki zam

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ KÖYLERİNDE SULAMA  PROJESINİ  HAYATA GEÇİRDİ

        Sivrice Başkaynak ve Yedikardeşler Köylerinde 2022 yatırım programı kapsamında  hayata geçirilen Sulama Suyu Projesinde toplam sulanabilen alan 500 dekara çıkarılmış oldu..  Yeni sulama projesinin gerçekleşmesi ile daha çok tarımsal alan sulamaya daha fazla üretici suya kavuşmuş oldu.

         Sivrice Başkaynak ve Yedikardeşler Köylerinde hizmete alınan yeni sulama projesin de 2 adet 180 tonluk havuz ,1400 metre acık kanal 300 metre kapalı sıstem toplamda 1700 metre sulama hattı yapıldı sulamaya açılan arazilerde her türlü sebze üretiminin yanında çok çeşitli ürün yetiştirilebilecek.  Proje ile Başkaynak ve Yedikardeşler Köyülerinde  aynı zamanda  daha modern sulama sistemine geçilmesi sağlandı. Sulama suyu yetersizliğinden dolayı üretim yapılamayan alanlarda yeniden üretime geçilmeye başlandı.

         Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada Elazığ genelinde planlanan  tarımsal sulama projelerinin hizmete açılması için çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtilerek; “ Yatırım programında yer alan sulama projeleri gerçekleştirilen çalışmalar bir bir hizmete açılmaktadır. Yeni sulama projeleri hayata geçtikçe daha çok tarımsal alan  daha çok üreticimiz suya kavuşturmaktadır. Yapılan çalışmalar ile şehrimizde tarımsal üretimin payı artırılarak yerel kalkınmaya  katkı sağlanmaya çalışılmaktadır. Elazığ İl Özel İdaresi tarımsal üretimi artırmak amacıyla her zaman üreticilerimize destek olmaya ve alt yapı projelerini hayata geçirmeye devam edecektir.” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol