banner37
Öne Çıkanlar NORMALLEŞME SEVİNCİ Milli Uzay Programı Açıklandı: Hedef GİRİŞLER 31 AĞUSTOSA KADAR YASAKLANDI Elazığda 17 Yeraltı Barajı İnşa Edilecek Doğukent
banner38

Bu haber kez okundu.

“Elazığ Sahipsiz Değildir!”

HABER: DİLARA MENGÜNOĞUL

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelerde görev yapan kamu personeline yönelik karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan karara göre bu kişilere 6 ay süreyle 2 bin 59 lira 99 kuruş tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenecek. Bu kapsamda Elazığ ve 5 ilçesi de bu karardan faydalanacak. Ancak Ağın, Alacakaya, Arıcak, Keban ve Sivrice ilçeleri ise bu kapsama dahil edilmedi.

Bağımsız Aday Prof. Dr. Bilal Çoban yaptığı açıklamada karara tepki göstererek, ilçelerin üvey evlat olarak görülmemesi gerektiğini ifade etti.

Çoban açıklamasında şunları söyledi;

‘’Bildiğimiz üzere 24 Ocak depreminin ismi, kamuoyunda Sivrice Depremi olarak ifade edilmişti. Birçok vatandaşımız mağdur olmuş, ilimiz ve bölgemiz depremden acı bir şekilde etkilenmiş, Allah rahmet eylesin canıyla ve yine malıyla insanımız doğal afete yakalanmıştı. Şehrimizin yaraları henüz daha sarılmamışken, Allah’tan tekrarını yaşatmamasını niyaz ettiğimiz 6 Şubat Maraş depremi, Tüm ülkemizi korkuya sevk etmiş, binlerce can kaybı ile yüreklerimize ateşi düşürmüştür.

Bir kez daha depremde vefat eden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diler, bizi koruyup kollamasını niyaz ederim. Bu süreçleri acılı bir şekilde geride bırakıp, öncelikle olağan üstü hal bölgesi ilan edilen ve şehrimizin de içerisinde bulunduğu 11 ilin ekonomisinden sosyolojisine, sanatından sporuna, yaralarının sarılması için devletimiz de milletimiz de yoğun mücadele içerisine girmiştir.”

BU HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA SUSAN SİYASET KURUMU, ŞEHRİN MENFAATLERİNİ GÖRMEZDEN GELMEKTEDİR.

“Fakat geçtiğimiz günlerde cazibe merkezi iller kapsamına alınan yine bu 11 ilimizin içerisinde Elazığımız da vardı. Bu kapsamda 9 ilçemiz 6. Bölge teşviklerinden yararlanmıştı, Ağın ilçemiz kenara atılarak bu kapsam içerisine alınmamıştı.  Bugün de görüyoruz ki, depremden etkilenen illerde çalışan kamu personeline tazminat ve çalışma ücreti ödenmesi kapsamına SİVRİCE ARICAK KEBAN AĞIN ilçelerimiz yine kapsam dışında kalmıştır. Zorlu mücadelelerle öncülüğünü ettiğim, olağan üstü hal illerinde 11. İl yaptırdığımız Elazığ, bütünüyle değerlendirilmemektedir.  Bu haksızlıklar karşısında susan siyaset kurumu, şehrin menfaatlerini görmezden gelmektedir. Yine ben siz değerli basın mensupları aracılığıyla söz veriyorum ki, bugünden itibaren yine mücadele vererek, bizden başka 10 ilin aldığı tüm hakları, tarafımızca Elazığ için meclis kürsüsünden haykıracağım ve işin takipçisi olacağım.  Elazığ sahipsiz değildir. Elazığ’ın insanı, bu şehrin gerçek sahipleridir. Mağdur oldukları kadar mücadeleci tavırlarıyla, vatandaşımızın yanında olacak, öncülük ederek kaybedilen haklarımızı geri kazanacağız.’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol