banner37
Öne Çıkanlar Başkan Şerifoğulları Görev Başındaki Belediye Temizlik Ekiplerini Ziyaret Etti HATALI BASIM 10 TLYE 45 BİN TL FİYAT BİÇTİ RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ Okulum Temiz Belgesi Aldı Cumartesi Pazarı
banner38

Bu haber kez okundu.

Elazığ’ın sesi, nefesi ve güçlü iradesi olmak için adayım!”

Yeni Ufuk Gazeteniz Yeni Ufuk’un ilk olarak aday adaylığını okuyucularına duyurduğu

 İYİ Parti Elazığ Milletvekili aday adayı İzmir Eski Valisi Elazığlı Hemşerimiz Cahit Kıraç Elazığ’ın sesi, nefesi ve güçlü iradesi olmak için hemşerilerinden destek beklediğini söyledi.

Şırnak, Aksaray, Sakarya, Adana, İzmir ve Diyarbakır illerinde 1993 yılından 2013 yılına kadar vali olarak görev yapan Cahit Kıraç, “Yarım asra yakın sürdürdüğüm görevim esnasında edindiğim bilgi birikimi ve tecrübelerimi TBMM çatısı altında değerlendirerek güzide şehrimiz Elazığ’ımıza, Ülkeme ve Milletime hizmete talibim.” dedi.

*ELAZIĞ’A BİNLERCE ÖĞRENCİ YETİŞTİREN HASAN KIRAÇ’IN OĞLUYUM

Elazığ’a binlerce öğrenci yetiştiren eğitim camiasının yakından tanıdığı Öğretmen Hasan Kıraç’ın oğlu olduğunu belirten Kıraç kısa özgeçmişinde; “Değerli Hemşehrim, Kıymetli Kardeşim,
Ben; sizler gibi Türkiye’nin hatta Dünya’nın medeniyetler beşiği olan Elazığ’ın bir evladı, Cahit KIRAÇ. Elazığ’ımıza binlerce öğrenci yetiştirerek hizmet veren ve eğitim camiasınca çok iyi tanınan Merhum Öğretmen Hasan Kıraç’ın oğluyum.

Sevgili babamın mesleği dolayısıyla çocukluğum Palu, Maden ve Merkez ilçe köylerinde geçti. Liseyi bitirene kadar Elazığ’ımızın kültür, töre ve medeniyeti ile yetiştim.

Yüksek Öğrenimimi bitirerek Kaymakam adaylık dönemimi Elazığ Valiliği ve Maden İlçesinde tamamladım.

42 yıllık meslek hayatımın 28 yılını Vali olarak tamamlayarak emekli oldum.” İfadelerine yerverdi.

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN DÜSTURUNU ŞİAR EDİNDİM

Devlet Görevlisi olarak her zaman İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın Düsturu ile “ÖNCE İNSAN” temasını ön plana çıkardığını ve bu inançla baba vasiyeti olan “KUL HAKKINA MUTLAKA DİKKAT ET” nasihati ömrümün vazgeçilmezleri arasında olduğuna vurgu yapan Vali Kıraç; “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Görevlisi olarak, Terörle Mücadelede Şırnak; Ülkemizin en büyük afetlerinden Kuzey Marmara Depreminin yaralarını sarılmasında Sakarya; Tarih ve Kültür Merkezi Aksaray; Mezopotamya Başkenti Diyarbakır; Tarım ve Ekonomik Gelişmişlikleri yönetmede Adana; Eğitim, Sağlık, Endüstri Ticaret, Sanayi ve Teknolojik gelişmişliklerinde İzmir; şehirlerinde Vali olarak şanlı tarihe sahip Türkiye’miz için görevde bulundum. Görev yaptığım tüm illerde; eğitimin, sağlığın, istihdamın, ticaretin, teknolojinin, üretimin; çağdaş ve modern şekilde gelişmesi ve sürdürülebilir olması için gayret gösterdim.

Devlet Görevlisi olarak her zaman insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile “ÖNCE İNSAN” temasını ön plana çıkardım. Bu inançla baba vasiyetim “KUL HAKKINA MUTLAKA DİKKAT ET” nasihati ömrümün vazgeçilmezi oldu.”

MEMLEKETİMDEN HİÇ KOPMADIM

42 yıllık görev süresi boyunca farklı illerde olmasına rağmen memleketi Elazığ’dan hiç kopmadığını ve gurbette hemşerilerinin kendisini yalnız bırakmadığını aktaran Emekli Vali Cahit Kıraç; “Çok yoğun geçen görevlerimde her fırsatta Elazığ’ımıza gelerek sıla-i rahimde bulundum.

Görev yaptığım illerde bulunan birbirinden değerli hemşehrilerim hiçbir zaman beni yalnız bırakmadılar, sıla hasretimizi onlarla paylaşarak azaltıp onların gurbette yalnızlık çekmemeleri için her zaman iş birlikleri ve güç birlikleri oluşturduk.”dedi.

* ELAZIĞ’IN SESİ, NEFESİ VE GÜÇLÜ İRADESİ OLMAK İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM.

“Yarım asra yakın sürdürdüğüm görevim esnasında edindiğim bilgi birikimi ve tecrübelerimi TBMM çatısı altında değerlendirerek güzide şehrimiz Elazığ’ımıza, Ülkeme ve Milletime hizmete talibim.”diyen Cahit Kıraç; “İYİ PARTİ Elazığ Milletvekili Adayı olma arzusuyla inşallah sizlerle birlikte Elazığ’ın sesi, nefesi ve güçlü iradesi olmak için desteklerinizi bekler, bu vesile ile Mübarek Ramazanınızı kutlar, ailenizle birlikte nice sağlıklı, mutlu, huzurlu Ramazanlar geçirmenizi dilerim. Sevgi ve saygılarımla...”sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol