banner37
Öne Çıkanlar NORMALLEŞME SEVİNCİ Milli Uzay Programı Açıklandı: Hedef GİRİŞLER 31 AĞUSTOSA KADAR YASAKLANDI Elazığda 17 Yeraltı Barajı İnşa Edilecek Doğukent
banner38

Bu haber kez okundu.

Elazığlı Sporculardan Rekor Dereceler

Toplam 64 Türkiye Birincisi, 37 Türkiye derecesi ve Bocce, Yüzme, Taekwondo, ve Su Topu branşlarında 24 adet madalya ile katıldığı müsabakalarda Türkiye derecelerine imza attı.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Osman Bayrakdar Sezonu’nda Elazığlı sporcular; Atletizm, Basketbol, Badminton, BOCCE, Cimnastik, Futbol, Güreş, Hentbol, Hokey, Judo, Karate, Masa Tenisi, Oryantring, Taekwondo, Voleybol, Yüzme, Sutopu olmak üzere toplam 18 branş ile Analig’de yer aldı. Bu branşlardan;  Karate Yarı Final Müsabakaları, Masa Tenisi Yarı Final Müsabakaları, Oryantring Grup Müsabakaları, Yüzme Grup Müsabakaları ve Tenis Yarı Final Müsabakaları Elazığ’da gerçekleştirildi.


Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, “İlimizde yapılan müsabakaların hepsinde Kortej Yürüyüşünü kadim şehrimizin gözdesi Harput’tan başlattık.

Harput’umuz bizim için çok kıymetli olmasıyla beraber hem Harputumuz’u hem de ilimizi tanıtmak için ayrıca önemli bir organizasyondu ve biz bunu en iyi şekilde yapmanın sevinci ve başarısı ile gurur duyuyoruz.

Amacımız müsabakaları sadece ilimizde bit turnuva olarak düzenlemek olmadı aynı zamanda ilimizin ekonomisine ve tanıtımına da katkı sunma amacı güttük. Yine ilimizde gerçekleştirilen branşlarda başarılara imza atmayı başararak ‘Spor Şehri Elazığ’ olmanın hakkını verdik. Analig’de en fazla madalya ve birçok şampiyon çıkardığımız yıl bu yıl oldu. Yapılan tesisleşmeler ve uzman kadromuz ile birlikte gelecek yıllarda daha fazla başarılara imza atacağımıza Milli sporcular çıkaracağımıza inanıyoruz.  Müsabakalarda başarılı olan başta Sporcularımızı başarını arkasındaki en büyük emektarlar olan Antrenörlerimizi ve saygıdeğer ailelerini yürekten tebrik ediyor sporcularımızın ve antrenörlerimizin başarılarının daim olmasını diliyoruz. Bu süreçte emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. SPOR SERVİSİ

Elazığlı sporcularAnadolu YıldızlarelazığsporTürkiyesezonuteşekkürsu topu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol