banner37
Öne Çıkanlar Başkan Şerifoğulları Görev Başındaki Belediye Temizlik Ekiplerini Ziyaret Etti HATALI BASIM 10 TLYE 45 BİN TL FİYAT BİÇTİ RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ Okulum Temiz Belgesi Aldı Cumartesi Pazarı
banner38

Bu haber kez okundu.

Evsen'den Kahve Fincan Müzesine Destek

Elazığ Kahvehaneciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası  Başkanı  Ferhat EVSEN,  ETUDER KAHVE FİNCAN MÜZESİ’ne ziyarette bulundu ve Kahve Fincan Müzesi  Proje Sorumlusu Araştırmacı –Yazar   Ahmet BULUT’a birlik ve beraberlik sözü verdi.

Proje Sorumlusu Ahmet Bulut Müze oluşum süreci ile alakalı bilgilendirmelerde bulundu. Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası Başkanına desteklerinden dolayı teşekkür eden Bulut; “Cumhuriyetimizin 100, yılına ithafen Harput Okumaevi’nde bir kahve fincanı müzesi oluşturmaya çalışıyoruz.  Bir diğer anlamıyla hatır müzesi.  Bize fincan getiren herkesin ismiyle birlikte sergilemeyi amaçlıyoruz. 29 Ekim tarihinde açılmayı hedefliyoruz.  Hedefimiz birlik ve beraberlik içerisinde  2023 tane fincan ile Giness rekorlar kitabında yerimizi almak. 

Başkanımız  Ferhat EVSEN ile Birlikte  Fincanları inceliyoruz. Başkanımızda sağ olsun bizimle birlikte desteklerinden dolayı  tüm kahvehane esnaflarına teşekkür ediyorum.”dedi.

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Esnaf Odası Başkanı Ferhat Evsen  bu güzel projede ellerinden yapacakalarını belirterek; “Değerli Müdürüme bu güzel çalışma için teşekkür ediyoruz. Geleceğe yönelik  güzel bir hatıra olacak. Bizde kahvehaneciler odası olarak elimizden gelen desteği sağlayacağız. Geçmişi 500 yıla ulaşan bir mesleğe sahibiz. Kahvehaneci esnaflarımızın dükkanında  tarihe mal olmuş fincanların olduğunu düşünüyorum. Bizlerde oda olarak gereken desteği verip hedeflenen  sayıya hep birlikte ulaşacağız.”dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol