Öne Çıkanlar Mezraya giriş çıkışların 14 gün yasaklandığı öğrenildi Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları İle Bir Araya Geldi Çiftçi Ailesinin Acı Kaybı Cuma Namazı Kılınacak Camiler Açıklandı Arslan: İş Dünyası ve Toplumun Beklentileri Karşılanamamıştır

Bu haber kez okundu.

Harput Koşusu’nu Öznilay kazandı

23 Ağustos Çarşamba akşamı Elazığ Hipodromu’nda gerçekleşen Harput Koşusu , 3 yaşlı 11 Arap tayının mücadelesine sahne oldu. Bişar Demirkapu’nun sahibi olduğu, Öznilay jokeyi Mehmet Doğan idaresinde koşuyu kazanmayı başardı. Sultansuyu Tarım İşletmeleri tarafından yetiştirilen kır dişi tay 9’uncu startında 4’üncü galibiyetine imza attı.


Kutadgu isimli safkan koşunun ikincisi olurken, Alıncahan üçüncü, Dağınyankısı dördüncü, Harputgüzeli de beşinci olarak pistten ayrıldı.


Kazanan safkan için 1200 metre kum pistte müddet 1.26.58 olarak kayıtlara geçerken, koşudaki farklar 2 Boy - 1,5 Boy - 1 Boy - 8 Boy şeklinde sonuçlandı.Yarış sonrası düzenlenen törende, Elazığ Harput ve Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kazım Atıcı, kazanan tayın sahibi adına Aziz Canlıka’ya ödülünü takdim etti.
Şeref Tribünü’ndeki törene Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik de katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol