banner32
Öne Çıkanlar yeniufuk elazığyeniufuk Binalarımız Yoruldu Artık Kimse Güvende Değil Akciğer Nodüllerinin Düzenli Kontrollerini Aksatmayın ELAZIĞ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖDÜLLÜ DENEME SINAVI ! Yaşlı: Sözümüzün Arkasındayız

Bu haber kez okundu.

HÜDA PAR'dan depremzede ailelere ziyaret

HÜDA PAR Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet Gezin Köyünde 6 aylık hamile eşini ve çocuğunu depremde kaybede Meriç Dişli'yi ziyaret etti. 

Depremde gecesinde yaşadıklarını anlatan Meriç Dişli, enkazın altında 12 saat kaldığını ve çok şeyler öğrendiğini belirterek hüzün dolu anları şu şekilde dile getirdi;


“O anda nefesin bile kıymetini anladım. Cenabı Allah ile başbaşa kaldım. En büyük acı evladımın cansız bedeni yanımdaydı. Ben şükrettim, Allah’a teslim oldum. Herkes kullardan birşey bekler bağırırsın, çağırırsan ama ben Allah’a yalvardım. Allah’ım sen Hazreti Yusuf’u kuyuya bırakan ve çıkaransın. Hz. İbrahim’i ateşe sen koydun sen çıkardın, hangi tarafa beni alıyorsan o tarafa biran önce al diye dua ettim. Allah beni enkazdan duam vesilesi ile çıkardı.” dedi. 

Dişli’nin anlattıklarından duygulanan Emiroğlu böylesi acı olayda sığınılacak tek merci Allah olduğu ve O’na dayanmak gerektiğini belirterek bir daha böylesi acıların yaşanmaması için gerekli dersin çıkarılması gerektiğini vurguladı. 

Daha sonra Emiroğlu ve beraberindeki heyet Sürsürü Mahallesi Dilek Apartmanında abla ve yeğenini kaybeden Yüksel Korkmaz’ı ziyaret etti. HÜDA PAR Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu,Korkmaz ailesinin acısını paylaştı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol