banner32
Öne Çıkanlar yeniufuk elazığyeniufuk Binalarımız Yoruldu Artık Kimse Güvende Değil Akciğer Nodüllerinin Düzenli Kontrollerini Aksatmayın ELAZIĞ ÜLKÜ OCAKLARINDAN ÖDÜLLÜ DENEME SINAVI ! Yaşlı: Sözümüzün Arkasındayız

Bu haber kez okundu.

"İHALE BU YIL YAPILACAK”

AK Parti Elazığ Milletvekili, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Metin Bulut, Elazığ’da temaslarda bulundu.

Milletvekili Bulut ilk olarak, Yeni seçilen Şube Başkanlarını tebrik etmek için Memur Sen İl Temsilciliği’nde Memur Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ve üyeler İle bir araya geldi.

Memur Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, sorunların çözümü noktasında Bulut’un her zaman yanlarında olduğunu dile getirerek: “ilimiz eğitimine, sağlık ve diğer alanlara ait sorunları zaman zaman kendisine iletiyoruz. Bu sorunların çözümü noktasında da bize rehberlik edip gerekli çalışmaları yapıyor ben Memur Sen ailesi adına sayın vekilimize teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Milletvekili Bulut, bugüne kadar güzel çalışmalara imza atıldığını dile getirirken bundan sonraki süreçte de çalışmaların aynı şekilde devam edeceğini belirterek: “bugüne kadar hep birlikte gücümüz yettiğince güzel şeylerin altına imza attık. Allah nasip ederse bu süreçte yine aynı şekilde ilimizin menfaatlerine olan güzelliklerde yine hep birlikte olacağız.” İfadelerini kullandı.

Daha sonra, Milletvekili Metin Bulut ETSO ziyaretinin ardından Palu Der üyeleri ile de bir araya geldi.

Palu Der başkanı Fadıl Ülgen, Palu’nun sorun ve çözüm önerileri ile ilgili Milletvekili Bulut’a görüşlerini iletti.

Başkan Ülgen: “27 yıllık hasretimiz olan Palu’da meslek yüksek okulu açılması ile ilgili konu bunu Rektörümüzle görüştük çok ciddi çalışmalar sonucunda kurulum dosyası hazırlandı. 1 Temmuz 2022 tarihinde YÖK’e gönderildi. Mutlaka siyasetçilerimizin YÖK başkanına ve yardımcılarına bu konuyu iletip YÖK Genel Kurulundan bu kararın çıkması noktasında bizlere yardımcı olmasını arz ve talep ediyoruz.” Dedi.

AK parti Elazığ milletvekili Metin Bulut, Palu’ya hastane yapımı için büyük mücadele verdiklerini dile getirdi. Palu – Kovancılar Devlet Hastanesinin ihalesinin bu yıl yapılacağını açıklayan Bulut: “hastane önemli evet biz hastanenin biran önce yapılabilmesi için çok mücadele verdik. Aslında geçmişte hastanemizin proje ihalesi yapılmıştı ama ihale projesini yapan firma yapamayınca iptal oldu. Geçen ay bununla alakalı hem strateji başkanını hem de sağlık bakanını bir araya getirdik. Allah nasip ederse bu yıl içerisinde muhakkak ve muhakkak biz Palu – Kovancılar Devlet hastanesinin ihalesini yapacağız.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol