Öne Çıkanlar MHP Merkez ilçe Başkanlığına Yunus Bal Atandı MHP Kadın Kolları Başkanından Fedakar Çalışma MALATYA KÜME DÜŞTÜ MASKE AKSESUAR DEĞİL MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek

Bu haber kez okundu.

Işıkver’den Önemli Adım

Elazığ’ın sorun ve beklentilerinin karşılanması için yoğun bir şekilde diplomatik girişimlerde bulunan MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ederek İl Özel İdaresi’nin 120 milyon Lira kaynak ihtiyacının hızlandırılması talebinde bulundu.

Işıkver, Arıcak Bükardı güvenlik yolunun asfaltlanması, Ağın ilçesinde Emniyet Müdürlüğü personeline lojman yapımı, İl merkezine güvenlik ve asayiş için altyapı ve teknolojik iyileştirmelerle ilgili taleplerini de Bakana ileterek Elazığ adına çok değerli adımlar attı…

SAYIN BAKANIMIZA GÖSTERMİŞ OLDUĞU HASSASİYET İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM…

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile yaptığı görüşme sonrası şu bilgileri verdi, “İlimizin tüm ilçelerimizle birlikte bütüncül bir yaklaşımla sorunlarının çözümü ve toplumumuzun huzur ve güvenliği hususunda kendi tespitlerimizle birlikte ilgili kurum ve yöneticilerimizden almış olduğumuz bilgiler doğrultusunda ilgili bakanlıklar ve genel müdürlükler başta olmak üzere çok yönlü olarak diplomatik girişimlerimiz devam ediyor.

Son olarak İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ederek ilimiz için acil ihtiyaç duyulan hususları paylaşma imkanımız oldu. Bu doğrultuda Elazığ İl Özel İdaresi’nin taleplerini Sayın Bakanımızdan hızlandırılmasını arz ettik. Yaşanan deprem felaketleri sonrasında 647 personelin fazla mesai ücretleri ile birlikte deprem tazminatları ve diğer ödemelerle birlikte mevcut bütçesinde yüzde 45’lik bir artış olan İl Özel İdaresi’nin vatandaşımıza hizmetlerinde aksamalara yol açmaması için 81 milyon lira ek ödeme talebinin hızlandırılmasını arz ettik.”

*120 MİLYON TL İHTİYAÇ DUYULAN KAYNAĞIN SAĞLANMASI HUSUSUNDA ÇOK DEĞERLİ BİR YAKLAŞIM GÖSTERMİŞTİR.”

“Yine Elazığ Arıcak İlçesi Bükardı Beldesi grup yolunda mevcut olan asfalt kaplamanın özelliğini önemli ölçüde kaybetmesinden dolayı mevcut yolların güvenlik bakımından hassas hale geldiğini Sayın Bakanımıza arz ettik. Bu durumun ortadan kaldırılabilmesi için bahse konu yolumuzun yenilenmesi için İl Özel İdarenin ihtiyaç duyduğu 40 milyon 731.914 TL tutarında ödeneğin hızlandırılma talebimizi dile getirdik. Sayın Bakanımız yaklaşık 120 milyon TL ihtiyaç duyulan kaynağın sağlanması hususunda çok değerli bir yaklaşım göstermiştir.”

* HALKIMIZA EN İYİ HİZMETİ VERMENİN HEP BİRLİKTE GAYRETİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

“İlimiz için bu önemli kaynağın sağlanması ile birlikte, Ağın İlçe Emniyet Müdürlüğü Personellerimiz için 24 adet lojman yapımı hususunu, şehrimizin doğu bölgesindeki mahallelerimizin güvenlik ve asayiş hususlarında zafiyetler yaşamaması için başta altyapı ve teknolojik yenilemeler olmak üzere beklentilerimizi Sayın Bakanımıza arz ettik. Tüm talep ve beklentilerimiz hakkında detaylı istişarelerde bulunduğumuz Sayın Bakanımız, bütçe imkanları ve uygulanmakta olan ekonomik programında dikkate alınarak halkımıza en iyi hizmeti vermenin hep birlikte gayreti içerisinde olduğumuzu ifade ederek, büyük bir hassasiyet göstermiştir. Kendilerine tüm halkımız adına şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol