banner37
Öne Çıkanlar Milli Uzay Programı Açıklandı: Hedef NORMALLEŞME SEVİNCİ GİRİŞLER 31 AĞUSTOSA KADAR YASAKLANDI Elazığda 17 Yeraltı Barajı İnşa Edilecek Doğukent
banner38

Bu haber kez okundu.

Kayısı ticaretinde Yol Engelli

Baskil'de uzun yıllardan beridir var olan yol sorunu vatandaşları mağdur ediyor.

6 Şubatta meydana gelen depremlerden sonra çevre il ve ilçelerden göç alan Baskil'im yolu içler acısı.

Tek şeritli ve bakımsız olan yoldan dolayı ilçenin önemli gelir kaynağı olan kayısının da ticaretini olumsuz etkilendiğini iddia eden Baskilliler Derneği Başkanı Aygün Çam" Kayısı üretiminde çok büyük bir paya sahip olan ve doğa turizmine elverişli olan Baskil ilçemizin gelişiminin önündeki en büyük engellerden biri de mevcut yolun yetersiz olmasıdır" dedi.

Elazığ ve Baskilin kayısı pazarında hak ettiği yere gelememesinde ki en büyük engelin mevcut yolun yetersiz olması olduğunu ifade eden Baskilliler Derneği Başkanı Aygün Çam" Baskil ilçemiz ürettiği kayısısı ile gerçekten sadece Türkiye'de değil dünyada da marka olma yolunda.

Her zaman duyduğumuz serzenişlerinden biri de Baskil kayısısı neden Elazığ'a gelmiyor sık sık bu sorunları duyuyoruz. Gelmemesi çok doğal ve çok normal. Allah aşkına belki gitmeyenler görmeyenler de vardır.

Elazığ'dan Baskil'e bir yolculuk yapsınlar ve yolun durumunu görsünler.

Fabrikalara ait tırlardan tutun da hafriyat kamyonları tek gidiş tek dönüş yolda adeta ölüme davetiye çıkarıyorlar. Siz şayet bir bölgenin ekonomide canlanmasını istiyorsanız ilk önce oranın ulaşım ağını iyileştirmek zorundasınız.

Bakın Keban ilçesi bunu başardı. dağlık bir bölge olmasına rağmen açılan büyük yollar ve ulaşım ağı ile alabalık ihracatı ticareti çok iyi bir noktada.

Emin olun bu durumun iyi olmasının en büyük sebebi Keban ile diğer bölgeler arasındaki ulaşım ağının kaliteli olmasından dolayıdır.Ulaşım ağı düzelmeden hiçbir ticari faaliyetin gelişmesi ilerlemesi söz konusu değildir.

Elazığ'da gezin, dolaşın görün.

Birçok köy yolu Baskil yolundan daha iyi ve daha kaliteli. Vatanına milletine bayrağına sadık olan Baskil ilçesine yapılan bir haksızlık olarak görüyorum bu durumu.

Başta kayısı ticaretinin gelişmesini istiyorsak, ayrıca Turizm gibi yeni başlıkların ilçemizde var olmasını istiyorsak hiç vakit kaybetmeden bir an önce Elazığ Baskil arasındaki bu yol bitirilmelidir.

Elazığ'ın tüm ilçeleri arasında, en rahat yol yapılabilecek en rahat yol açılabilecek konum Elazığ ile Baskil arasındaki yol sahasıdır.

Başta Karayolları 8. Bölge müdürümüz olmak üzere ilgili yetkilere çağrımızdır, yol ile ilgili olarak artık sesimizi duysunlar"diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol