Öne Çıkanlar Kuşadasıspor Elazığda silahlı kavga: 5 Yaralı İl Genel Meclisi toplantı mehmet özhaseki zam

Bu haber kez okundu.

MERA ISLAH ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Hayvansal ürünlerin üretiminde, özellikle büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde kaliteli kaba yem kullanımı, hem verimlilik hem de kalite açısından oldukça önemli. Hayvancılığın önündeki en önemli engel ise kaliteli ve ucuz kaba yem kaynaklarına ulaşılmasıdır. İl Müdürlüğü olarak Mera, yaylak ve kışlakların ıslah edilerek otlatma kapasitelerinin artırılması, ot kalitelerinin iyileştirilmesi, toprak muhafaza tedbirlerinin uygulanarak, erozyonun önlenmesi amacıyla mera ıslah çalışmalar devam etmektedir.

2004-2021 yılları arasında İlimiz sınırlarında toplam 18 köy de yaklaşık 136 bin dekar alanda mera ıslah çalışmaları tamamlanmıştır.

2022 yılında Kovancılar İlçesi Ekinözü, Karasungur, Okçular, Karakoçan İlçesi Demirtepe, Yüzev ve Cumhuriyet Köyleri, Palu İlçesi Baltaşı Köyü ve Merkez Kumla Köyünde yaklaşık 16 bin dekar mera alanında ıslah çalışması yapılmış olup 30 bin kg gübre ve 33 bin 300 kg  yem bitkisi tohumu dağıtılmıştır. 2023 yılı itibariyle 2022 yılında devam eden 6 projeye ek olarak, onaylanması halinde 5 köy programa alınarak toplamada 11 köyde mera ıslah çalışmalarına devam edilecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol