Öne Çıkanlar türkiyede deprem GÜLLÜ ESKİ ÖĞRENCİLERİNİ TRANSFER ETTİ Valilikten Vatandaşlara Destek Çağrısı SARAYATİK MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ Müteahhitlerden Yönetmeliğe Tepki

Bu haber kez okundu.

Metin Bulut Açıkladı!

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Depremden etkilenen çiftçilerimizin mağdur olmaması, tarım ve hayvancılığın kesintiye uğramaması ve üretimin devam etmesi için yeni destek paketleri hazırlandı.

Yeni destek paketleri kapsamında;

1-Hayvan hastalıkları ve zararlılar ile mücadele programı kapsamında şap koyun, keçi çiçeği ve mavidil aşıları ücretsiz yapılacak.

2- Yetiştiricilere yem desteği verilmesi kapsamında büyükbaş hayvanda hayvan başına 500 TL, küçükbaş hayvanda hayvan başına 50 TL yem desteği ücreti nakdi olarak verilecektir.

“İLİMİZDE YEM DESTEĞİ TUTARI 94 MİLYON 45 BİN 650 TL’DİR”

3- 2022 yılı mazot ve gübre desteği ayni olarak yapılması gerekirken nakdi olarak ödenmesi planlandı.

Elazığ’da üreticilerimize toplam 110 Milyon 676 bin TL mazot ve gübre desteği sağlanacaktır.”

4- 2022 yılı Hububat baklagiller 1. dilim fark ödemesi desteğini mart ayı içerisinde ödenmesini planlandık. ”Elazığ’da 1 Milyon 932 bin TL ödeme yapılacak.”

5- Deprem bölgesindeki çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan sübvansiyonlu kredi borçları 1 yıl süreyle ertelendi.

6- ÇKS güncelleme süresi 8 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatıldı.

7- Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları için son başvuru tarihini 8 Mayıs 2023, toprak analizi desteği için 31 Mart 2023, yağlı tohumlu bitkiler için fark ödeme desteğini 2 Mayıs 2023 tarihi olacak şekilde uzatıldı”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol