banner30
Öne Çıkanlar ELAZIĞSPOR KULÜBÜNDEN FOX TVYE TEPKİ Müdürlükten Çiftçilere Kayıt Uyarısı ELZEMDER Kuruldu İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Hizmete Açıldı Elazığ Belediye Meclisinde MHP Grubu Toplantıyı Terk Etti

Bu haber kez okundu.

Milletvekili Erol, Deprem Araştırma Komisyonunu Elazığ'a Davet Etti

Milletvekili Gürsel Erol, yaptığı açıklamada, TBMM'nin Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında varlığını vatandaşlara hissettirmesinin büyük önem taşıdığını ifade etti.

TBMM’de kurulan Deprem Araştırma Komisyonunu üyelerinin bölgeye yapacağı ziyaretin halk nezdinde moral, motivasyon, umut ve güven duygusu yaratmakla birlikte devletin varlığını da yanlarında hissedeceğini belirterek, "Elazığ’da heyetinizi görmekten büyük onur ve mutluluk duyacağız.

Bu açıdan Komisyonunuzun Elazığ’da yerinde incelemelerde bulunmasını son derece değerli bulduğumu ve takdirlerinize sunduğumu iletmek isterim.” dedi.

“10 AYDIR VATANDAŞIN MAĞDURİYETLERİ ÇÖZÜLMEDİ”

TBMM’de kurulan deprem komisyonunu Elazığ’a davet ettiklerini belirten Milletvekili Gürsel Erol, "Yüce Meclisimizin Elazığ’da yaşanan bu acı olay sonrasında varlığını yurttaşlarımıza hissettirmesi büyük önem taşımaktadır. 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin hemen ardından devletimiz tüm olanaklarını seferber etmiş ve mağdur olan vatandaşlarımızın sonuna kadar yanında olmuştur.

Bunun yanı sıra parti ayırt etmeksizin tüm parti yöneticileri ve genel başkanları Elazığ’a gelerek incelemelerde bulunmuş vatandaşlarla beraber olmuşlardır.

Ancak depremin izleri şehrimizden yavaş yavaş silinmeye yüz tutarken depremde evleri ve işyerleri ağır hasar gören yüzlerce vatandaşımızın özellikler hak mağduriyetleri devam etmektedir.

Binlerce vatandaşımız kış ayının yaklaşmasıyla beraber hala konteynerlerde yaşamlarını sürdürmeye devam etmektedirler.

Deprem ve Corona virüs salgınıyla beraber insanlarımızın mağduriyetleri kat be kat artmaktadır.

TBMM’de kurulmuş olan komisyonun üyelerinin bölgemize yapacağı ziyaret ve sorunlarına ilişkin çözümleri halk nezdinde moral, motivasyon, umut ve güven duygusu yaratmakla birlikte devletimizin varlığını yanlarında hissettirecektir” ifadelerini kullandı.

“TBMM’DE KURULAN DEPREM KOMİSYONUNDA CHP’Lİ EROL ELAZIĞ’IN MAĞDURİYETİNİ ANLATACAK”

Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında, hem devletin olanakları ve kabiliyetlerinin hem de vatandaşların yaşadığı acıların yakın bir gözlemcisi olduğunu belirten Erol, "Yaşadığım ve gözlemlediğim deneyimlerimi aynı acıların yaşanmaması noktasında heyetinize aktarma ihtiyacı duymaktayım.

Bu doğrultuda, gözlemlerimi çağırılmam durumunda bizzat Komisyona giderek anlatacağım." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol