banner37
Öne Çıkanlar Başkan Şerifoğulları Görev Başındaki Belediye Temizlik Ekiplerini Ziyaret Etti HATALI BASIM 10 TLYE 45 BİN TL FİYAT BİÇTİ RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ Okulum Temiz Belgesi Aldı Cumartesi Pazarı
banner38

Bu haber kez okundu.

Öğretmenlere İkinci İl Dışı Müjdesi

Geçtiğimiz haftalarda yapılan il içi ve il dışı yer değiştirme sürecinde tayini çıkmayan öğretmenlere son dakika müjdesi Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den geldi. Bakan Tekin, öğretmenler için önümüzdeki günlerde 2. il içi, il dışı ve mazeret tayini yapılacağını bildirdi.

Millî Eğitim Bakanlığınca il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin 20 Temmuz, iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ise 4 Ağustos'ta tamamlanmıştı. 7 Ağustos’ta mazerete bağlı yer değişikliği süreci başladı. Bu süreçte Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenlere ikinci bir yer değiştirme hakkı tanıyacakları müjdesini verdi.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, mazerete bağlı yer değiştirme sürecinin 23 Ağustos'ta tamamlanmasından sonra ikinci bir il içi ve iller arası yer değişikliği başvurusunda bulunabilecek.

Bakan Tekin, öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme işlemlerinin tek bir takvimle, bütün boş normların açılarak yapılacağını açıkladı. HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol