Öne Çıkanlar Mezraya giriş çıkışların 14 gün yasaklandığı öğrenildi Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları İle Bir Araya Geldi Çiftçi Ailesinin Acı Kaybı Cuma Namazı Kılınacak Camiler Açıklandı Arslan: İş Dünyası ve Toplumun Beklentileri Karşılanamamıştır

Bu haber kez okundu.

Türk Eğitim-Sen İmza Kampanyası Başlattı

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi, ek ders ücret ödeme katsayılarının gündüz öğretimi için 140'tan 280'e, gece öğretimi için 150'den 300'e artırılması için Türkiye genelinde imza kampanyası başlattı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın; Ek ders göstergelerinde, en son 2006 yılında artış yapıldığını ve o tarihten bugüne kadar yeni bir düzenleme yapılmadığını belirtti.

*TAŞKIN;  “ÖĞRETMENLERİN AYLIK GELİRİ GİDERLERİNİ KARŞILAMAYA YETMEZ HALE GELMİŞTİR”

Öğretmenlerin ek ders ücretleri, yapılan maaş zammı oranında her yıl artırılırken, katsayı artışı gerçekleşmemiştir.”diyen Başkan Taşkın; “Öğretmenlerin geçen süre içinde ek ders saat ücretleri asgari ücret seviyesine inmiş, katsayı artışı yapılmadığı için zamlar bir anlam ifade etmemiştir.
Enflasyon oranlarının her geçen gün artması ve ekonomik koşulların zorlaşması karşısında, öğretmenlerin aylık geliri giderlerini karşılamaya yetmez hale gelmiştir. Ülkenin doğusundan batısına, her coğrafyasında ve her şartta görev yaparak ülkemiz ve geleceğimiz için fedakârlık yapmakta olan öğretmenlerimiz bu emeklerine karşılık ekonomik yönden mağdur edilmiştir.”dedi.

 29 Eylül tarihine kadar toplanacak olan imzaların genel merkez tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na iletileceğini belirten Taşkın; bu mağduriyetin giderilmesi için tüm öğretmenlerden  kampanyamıza destek olunmasını isteyerek sözlerini tamamladı. HABER MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol