Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı 50 BİN ADET GÜMRÜK KAÇAĞI MAKARON ELE GEÇİRDİ. KURUMLAR UYURKEN! Deprem Bölgesinde Fiilen Çalışan Memurlara 6 Ay Tazminat Ödenecek 2020 Bitti

Bu haber kez okundu.

UZMANLAR UYARDI

Yurdun kuzey kesimlerinde hava yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken Batı ve Doğu Karadeniz’in bazı bölgelerinde gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği aktarıldı. Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgesinde etkili olan sıcaklar önümüzdeki günlerde etkisini arttıracak. Avrupa’yı kasıp kavuran sıcak hava dalgası cuma gününden itibaren Türkiye'de de etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) 21 Temmuz 2022 tarihli hava durumu raporunu resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaştı. Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı ve Doğu Karadeniz kıyılarında ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU VE AKDENİZ YANIYOR!

Son bir haftadır ülke genelinde etkili olan sıcak havaların Akdeniz kıyılarında ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde mevsim normallerinin üzerine çıkacağı belirtilirken ülkenin diğer bölgelerinde herhangi bir değişiklik olmayacağı aktarıldı.

KAVURUCU SICAKLAR ETKİSİNİ ARTIRACAK

Meteoroloji tarafından yayımlanan yurt geneli 5 günlük hava durumu raporunda, Batı ve Doğu Karadeniz’de etkili olan yağışların 25 Temmuz Pazartesi gününe kadar batıda etkisini yitireceği sadece Doğu Karadeniz’in birkaç bölgesinde etkili olacağı aktarıldı. Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Ege’nin kıyı bölgelerinde mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak havanın önümüzdeki günlerde de etkisini sürdüreceği bildirildi.

10 DERECE BİRDEN YÜKSELECEK

Avrupa’yı kasıp kavuran sıcak hava dalgası cuma gününden itibaren Türkiye'de de etkili olacak. Yurt genelinde 60 kilometreyi bulan rüzgârlar, hissedilen hava sıcaklıklarını düşürüyor. Ancak tahminlere göre, önümüzdeki cuma gününden itibaren sıcaklıklar 5 ila 10 derece artacak.

UZMANLAR UYARDI: ÖĞLE SAATLERİNDE DIŞARI ÇIKMAYIN

Uzmanlar, yaz havalarının getirdiği sıcak havalar nedeniyle sıcak çarpması konusunda uyarıları peş peşe sıraladı. Aşırı sıcaklarda vücutta sıvı kaybı arttığı ve elektrolit dengesi bozulduğu için su tüketimi artırılması gerektiğini belirten uzmanlar, sağlıklı kişileri bile etkileyen sıcak çarpması, beyin kanaması, kalp krizi gibi birçok hastalığa neden olabilen aşırı sıcaklar, hipertansiyon, diyabet ve kalp hastaları için daha büyük risk oluşturabileceği konusunda uyarıda bulundu.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 27°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevreleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS °C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 33°C

Az bulutlu ve açık

VAN °C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 39°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 35°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT °C, 38°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 39°C

Az bulutlu ve açık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol