Öne Çıkanlar Vatandaşları Dolandıran Sahte Avukat Yakalandı Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yeni anayasa açıklaması Dilencilere Ceza Yağdı Aydınlar Köyü Parkı Tamamen Kapatıldı Zorlu: DEVA Partisi Ülkemizin Reçetesidir

Bu haber kez okundu.

Velilere Çanta Uyarısı

HABER: DİLARA MENGÜNOĞUL

2023- 2024 yeni eğitim öğretim sezonunun açılmasına sayılı günler kalmasıyla birlikte velilerde ve öğrencilerde de okul telaşı başladı. Kırtasiyeciler öğrenci velilerini çanta alırken her yerden çanta almamalarını, lisanslı ve garanti kap samında olmasına dikkat etmeleri konusunda velileri uyardı. 

Okul çantası taleplerinin okulların açılmasına birkaç gün kala arttığını belirterek, velilerin çantalara dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen kırtasiyeciler; “Çantanın lisanslı ürün olmasına dikkat edilmeli. Çünkü lisanslı ürünler sağlıklıdır. Hijyendir. Garantilidir. Piyasada ucuza satılan okul çantaları hem sağlıksız hem de kalitesiz ve de hijyenik değildir ve bunlar kanserojen maddesi yaymaktadır. Bu konuda velilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Ayrıca yapıştırıcı alırken de ürünün üzerindeki etikete de dikkat etmelidirler. Çantanın sırt kısmının sağlık açısından ortopedik olması gerekiyor. Özellikle Sağlık Bakanlığının çantalarda kanserojen madde içermediği ve sağlıklı olduğu gösteren uyarı etiketleri var. Velilerin daha çok bu ürünlere yönelmeleri ve çocuklarına ucuz çanta alarak sağlıklarını riske atmamaları konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz" ifade ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol