Öne Çıkanlar Babacanın Partisinde 2 Elazığlı Koronavirus eğitimi verildi İş Yeri Açılış Kapanış Saatleri Yeniden Belirlendi Deprem Bölgesinde Fiilen Çalışan Memurlara 6 Ay Tazminat Ödenecek ANILAR YERLE BİR

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞLI POLİS ADAYLARI MAĞDUR OLUYOR !

Türkiye genelinde rağbet gösterilen bu sınava ilimizden de birçok öğrenci katılım sağlayacak. Son yıllarda Elazığ’da yapılan Pomem sınavları bu yıl ilimizde yapılmıyor ve binlerce öğrenci şehir dışına sınava çıkacak.

Konu üzerine açıklama yapan Elazığ Zirve Besyo-Pomem Parkur Hazırlık antrenörü aynı zamanda Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Sağlam, birçok Elazığlı öğrencinin mağdur olacağını aktardı.

Sağlam; ‘’ Çok şükür ki ilimiz Polis, Asker ve Kolluk Güçleri mesleklerini çok tercih ediyor ve bunu asli bir görev olarak görüyor.

Bu nedenle ilimizden de bu yıl Pomem sınavı dediğimiz Polislik sınavına yaklaşık bin-bin 500 kişi katılım sağlayacak.

Fakat öğrencileri ve aileleri üzen nokta sınavın Elazığ’da yapılmaması.

Daha öncesinde Pomem sınavı şehrimizde bulunan Zülfü Ağar Polis okulunda yapılıyordu.

Fakat edindiğimiz bilgilere göre Polis okulunun depremden zarar görmesinden dolayı sınav çevre illere ve yoğunlukla Erzincan iline verildi.

Deprem ve pandemi geçiren Elazığlı öğrenci/velilerin bu nedenle hem maddi hem de başka bir ile gidip virüsle karşı karşıya gelmesi korkutuyor.

Özellikle ön sağlık sınavından başarıyla geçenlerin fiziki yeterlilik testi ve sözlü mülakat için bir kez daha il dışına çıkacak olması maddi anlamda da büyük mağdurluk yaratıyor.

Umarız fiziki yeterlilik testi ve sözlü mülakat sınavı Elazığ’da olur ve Elazığlı vatandaşların mağduriyetleri de giderilmiş olur’’

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol