Öne Çıkanlar Doğukentte Kaza: 2 Yaralı 2.300 Metre Kaçak Balık Ağı Ele Geçirildi Orduevi Katlı Kavşak Yıkılıyor! Zaman aşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin duyuru Özdemir

Bu haber kez okundu.

112 Komuta Kontrol Merkezi Yeni Telsiz Haberleşme Sistemine Geçti

Sağlık Bakanlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İlimize tahsis edilen 3 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynakla kurulan sistem hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat yaptığı açıklamada “Komuta Merkezimizde daha önce analog telsiz sistemi ile haberleşme sağlanmaktaydı.

Bölgenin ve ilimizin coğrafik doğa koşullarından kaynaklı olarak haberleşme sisteminde zaman zaman sorunlar yaşanabilmekteydi.

Şehrimizin 17 ayrı bölgesine çok titiz çalışmalar sonrasında kurulan siteler sayesinde her türlü acil ve afet durumu hallerinde 7 gün 24 saat kesintisiz haberleşmeyi sağlayacak sistem tamamlanıp hizmete başladı.

Bu sayede 112 komuta Kontrol Merkezimize gelen acil çağrılara, ekiplerimiz çok daha hızlı reaksiyon göstererek ulaşacak ve 112 ambulanslarımız ilimiz sınırları içerisindeki hiçbir olumsuz coğrafik şartlardan etkilenmeden haberleşmelerini sürdürmeye devam edebileceklerdir” dedi.

Sistemin tamamen yerli imkanlarla üretildiğini belirten Prof. Dr. Polat “Yeni Sayısal Telsiz Haberleşme Sistemimiz Aselsan tarafından tamamen milli ve yerli imkânlarla üretilmiştir.

Milli kriptolu yeni haberleşme sistemini ilimizin hizmetine sunan başta Sağlık Bakanımıza, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüze, Lojistik ve Teknik Daire Başkanımıza ve emeği geçen herkese İlimiz ve  İl Sağlık Müdürlüğümüz adına teşekkür eder, sistemin hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol