Öne Çıkanlar Doğukentte Kaza: 2 Yaralı 2.300 Metre Kaçak Balık Ağı Ele Geçirildi Orduevi Katlı Kavşak Yıkılıyor! Zaman aşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin duyuru Özdemir

Bu haber kez okundu.

Aygün Çam'ın Akademik Çalışması Yayımlandı

Yaklaşık 2 yıldan fazla bir zamanda bitirilen çalışmada, Baskil sınırları içerisinde yer alan 23 adet tarihi ve kültürel varlığa yer verildi.

Yazar Aygün Çam şu ifadelere yer verdi: "9 bin yıldır insanoğlunun yaşam alanı olan Baskil ilçemiz tarihi ve kültürel varlıklar açısından çok zengin bir bölge. Urartular'ın en batı noktası olan ilçemizde halen tescil edilememiş bir çok yapıyı da bünyesinde barındırmakta..

Bu çalışmamız bünyesinde bir çok eseri kayıt altına almış olduk. Bundan sonraki süreçlerde çalışmalarımız devam edecektir.

Çalışmalarımız boyunca bizleri yalnız bırakmayan önceki dönem Baskil kaymakamımız Oğuz Cem Murat beye, Elazığ Belediye başkan danışmanı kültür insanı Ahmet Özen Özen beye, Fırat üniversitesi Arkeoloji bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Korkmaz Şen hocamıza tüm dostlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol