Öne Çıkanlar Berber Hurda Araç Parçalarını Sanata Dönüştürüyor Elysium Projesi Yerinde İncelendi Tüm Yurtta Camilerden Dua Sesleri Yükseldi İl Genel Meclisi Üyesi Osman Dilek Koronavirüse Yakalandı

Bu haber kez okundu.

Bazlama Göletinde Çalışmalar Devam Ediyor

Kil çekirdekli kaya dolgu tipinde, temelden 34 metre yükseklikte, 200.000 m³ gövde dolgu hacminde olan Elazığ Karakoçan Bazlama Göleti, rezervuarında depolanacak olan 940.000 m³ su ile Yeşilbelen ve Kavalcık Köylerine ait 2.330 dekar tarım arazisi, 6.970 m ana kanal ve 6.310 m yedek kanaldan oluşan cazibeli borulu sulama sistemi ile sulanarak dekar başına 1.291 TL gelir artışı, milli ekonomiye de yılda 2.661.000 TL katkı sağlayacak.

YÜZDE 47 FİZİ GERÇEKLEŞME SAĞLANDI

Yüzde 47 fiziki gerçekleşme sağlanan inşaatta; dolusavak imalatı, enjeksiyon işleri, dipsavak imalatı, vana Odası ve mekanik imalatlar, gövde ulaşım yolu, vana odası ulaşım yolu tamamlandı.

Gölet gövde dolgusu imalatlarına başlanmış olup, çalışmalar devam ediyor. Söz konusu gölet ve sulamasına ait imalatlar, sağlanacak ödenek çerçevesinde 2021 yılında tamamlanması planlanıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol