Öne Çıkanlar Altun Dilencilere Ceza Yağdı DEZENFEKTEYE DİKKAT Depremden Çok Kuralar yeniden başlıyor

Bu haber kez okundu.

Bu Sene Hac Olacak Mı?

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Kovid-19 salgını ile ilgili gelişmelerin hac organizasyonuna olabilecek etkileri ele alındı.

Dünyayı sarsan Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeleri yakinen takip ettiklerini ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, hac organizasyonu konusunda Türkiye olarak her türlü görüş, öneri ve istişareye açık olduklarını belirtti. Salgınla kapsamlı bir mücadele gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Benten, Kovid-19 salgınıyla ilgili Suudi Arabistan’ın yaptığı çalışmaları anlattı.

Müslüman ülkelerden salgınla ilgili gelişmelerin netleşmesini beklemelerini istediklerini dile getiren Benten, Suudi Arabistan olarak Dünya Sağlık Örgütünün karar ve tavsiyelerinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak, hacla ilgili olarak bu konudaki veriler ışığında nihai bir kararın alınacağını belirtti. Salgının bir an önce son bulması niyazında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve Bakan Benten, birbirlerinin Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramlarını tebrik ettiler. Görüşmede, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı ve Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan da hazır bulundu.

Anahtar Kelimeler:
Bu Sene Hac Olacak Mı?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol