Öne Çıkanlar Sağlığı BÜYÜK JEST Paluda Bir Sorun Daha Çözüme Kavuşuyor VATANDAŞ MEMNUN Şehitler Yolu Yürüyüş Parkurunun Açılışı Yapıldı

Bu haber kez okundu.

Camiler, Kur’an Kursları ve Taziye Evleri Denetleniyor

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Elazığ Valiliği tarafından koordine edilen ekipler vatandaşların yoğun olarak bulunduğu mekânları sıkı bir denetimden geçiriyor.

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle; "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganı ile sürdürülen denetimler başta camiler olmak üzere Kur’an kursları ve taziye evlerinde de devam ediyor.

Bu çerçevede harekete eden Elazığ İl Müftülüğü ekipleri tüm camileri denetleme kapsamına alarak, camilerin iç ve dış mekânları ile birlikte abdest alma yerleri, taziye evleri ve Kur’an Kurslarını sıkı bir inceleme denetlemeden geçiriyor.

İl Müftüsü Selami Aydın başkanlığında yapılan bugünkü denetlemelerde; Ahmet Efendi Mescidi, İhsaniye Camii ile taziye evi, Altınçevre Zafer Mahallesi Camii ve Altınçevre Yatılı Erkek Kur’an Kursu yer aldı.

Müftülük olarak tüm görevlilere gerekli talimatları ilettiklerini belirten Müftü Selami Aydın, cemaati de uyarmak ve bilgilendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

"HEPİMİZE ÖNEMLİ GÖREV VE SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR"

Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde vatandaşların sağlığını korumak için alınması gereken önlemlerin titizlikle uygulanması için yoğun bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Müftü Aydın yaptığı açıklamada; “Ülkemiz genelinde başlatılan denetimlerin amacı koronavirüs salgınının etkisini en aza indirmek. Biz de ilimizde bu inceleme ve denetimlerimizi sürdürüyoruz.

Bu konuda devletimizin aldığı tedbirler ve sağlık çalışanlarının sergilediği fedakârlık gibi hepimize de önemli görev ve sorumluluklar düşüyor.  

Camilerimizde başta fiziki mesafe olmak üzere, maske, herkesin kendi seccadesini getirmesi ve hijyen kuralına uyulması için görevlilerimiz büyük bir gayret gösteriyorlar.

Cemaatimizden ricamız ise bu kurallara ve uyarılara harfiyen uymalarıdır.

Vatandaşlarımızın yoğun olarak bir araya gelmesi tehlike arz ettiği için taziye evlerimizi kapalı tutuyoruz.

Valiliğimizin yeni bir genelgesine kadar da kapalı tutmaya devam edeceğiz.

Cami içerisinde veya dışarıda kapasitenin aşılmaması ve mümkün olan en kısa surede ibadetlerin yapılması da büyük önem arzetmektedir.

Bu konuda anlayış gösteren tüm vatandaşlarıma ve bizimle birlikte denetlemelere katılan emniyet mensuplarına teşekkür ediyorum. Rabbim en kısa sürede bu salgından kurtulmayı nasip eylesin” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol