Öne Çıkanlar MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek İki Aylık Maaşını Bağışladı BİK Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti Evine gitmemekte ısrar eden 6 kişiye para cezası uygulandı İşadamı Veysel Demirci Okul Yaptıracak

Bu haber kez okundu.

GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

Zor zamanlarda ülkesi ve milleti için kahramanca mücadele eden kahraman kadınlarımız, tüm dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de görülen koronavirüsle mücadelede elini taşın altına koydu.

Elazığ Halk Eğitim Merkezinde gönüllü usta öğretici kadınlar, sağlık çalışanları için koruyucu maske üretmeye başladı. Günlük Bin adet maske üreten kadınlar, "Her zaman devletimizin, milletimizin emrindeyiz." mesajını verdi.
Çin'de başlayan ve kısa süre içerisinde dünyanın ortak sorunu haline gelen Korona virüsü salgınıyla mücadele devam ediyor.
Ülkemizde Koronavirüsle mücadele kapsamında bir çok tedbir alınırken, Elazığ Halk Eğitim Merkezi de bu mücadelede özveriyle çalışan sağlık çalışanları için maske üretimine başladı.

'VATANDAŞLIK GÖREVİMİZ DİYEREK' HEMEN ÇALIŞMALARA BAŞLADILAR

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kazım Atıcı, Koronavirüsle mücadelede kurum olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, "Dünyada ve ülkemizde yaygın hale gelen koronavirüsü hastalığından sonra insanların zor durumda olduğunu gördük. Halk Eğitim Merkezi olarak Fethi Sekin Şehir hastanesi ile görüşerek 'bizler de bu konuda neler yapabiliriz' dedik. Hastane yetkilileri de maske ihtiyaçlarının olduğunu söylediler. Biz de maske üretimi için çalışmalara başladık. Bu noktada usta öğreticilerimizle, tamamen gönüllülük esasına göre çalışmaları başlattık. Usta öğreticilerimiz bu süreçte ücret almıyorlar. Vatandaşlık görevimiz diyerek hemen çalışmalara başladılar.

Tarihimizde de böyledir. Kurtuluş savaşımızda kadınlarımız yanımızdaydı. Çanakkale'de yanımızdaydı. Yemen'de yanımızdaydı. Bugünde Koronavirüs var. Bu da bir savaş. Bir virüsle savaşıyoruz. Kadınlarımız sağ olsunlar büyük bir fedakarlık göstererek, evlerini, çocuklarını bırakarak maske üretimi için geldiler. Burada başta Fethi Sekin Şehir Hastanemiz olmak üzere sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla maske yapımına başladık." dedi.

"GÜNLÜK BİN ADET MASKE ÜRETİYORUZ"

Günlük Bin adet maske ürettiklerini belirten Kazım atıcı, "Burada Hastanemizle birlikte çalışıyoruz. Hastanemiz malzemeleri temin ediyor. Biz de maske üretimini gerçekleştiriyoruz. Burada ürettiğimiz maskeler tekrar Fethi Sekin Şehir Hastanesine gönderiyoruz. Orada sterilizasyon işlemi yapılıyor. Amacımız bu zor şartlarda insanların sağlığını kurtarmak için mücadele eden sağlık çalışanlarına destek olmaktır. Sağlık çalışanları şuan çok fedakar bir şekilde bu hastalıklarla mücadele etmek için çalışıyor. Biz de sağlık çalışanlarımızın ihtiyacını karşılamak için atölyelerimizi açtık. Malumunuz insanların toplu olarak bulunması da uygun değil. Biz de en fazla 10 arkadaşımızla merkez atölyemizde, diğerlerini de Halk Eğitim Merkezimize bağlı mahalle atölyelerinde ve üretiyoruz. Bu çerçevede bize destek veren tüm usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum. Rabbim bu virüs belasından ülkemizi ve dünyayı kurtarmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu.

'ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN'
Usta öğretici Tülay İnci, "Dünyada ve ülkemizde yaşanan Koronavirüs sebebiyle biz burada hiçbir ücret talep etmeden 'çorbada tuzumuz olsun' tabiriyle maske dikmeye başladık. İnşallah yardımcı olmaya çalışırız. Burada Sağlık müdürlüğü bize malzemeleri gönderdi. Biz bu malzemeleri ölçülerine uygun şekilde kesip, dikiyoruz." ifadelerini kullandı.

'SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA KATKIMIZ OLSUN'
Usta Öğretici Sevgi Ayşa ise, "Gönüllü bir şekilde maske üretimine başladık. Severek, isteyerek yapıyoruz bu işi. 'Sağlık çalışanlarımıza katkımız olsun' dedik. Kendi isteğimizle, gönüllü bir şekilde, severek üretim yapmaktayız" dedi.

Anahtar Kelimeler:
GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol