Öne Çıkanlar Altun Dilencilere Ceza Yağdı DEZENFEKTEYE DİKKAT Depremden Çok Kuralar yeniden başlıyor

Bu haber kez okundu.

Gürsel Erol'dan Elazığlılara çağrı

Sosyal medya hesabı üzerinden Elazığlılara çağrıda bulunan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların evlerinden çıkmamalarını istedi.

Koronavirüs tehlikesine değinen Erol, vatandaşların evlerinden çıkması durumunda virüse maruz kalabileceği veya başkalarına bulaştırabileceğine dikkat çekti.

Erol çağrısında şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili hemşehrilerim merhaba. Bundan öncede koronavirüsüyle ilgili Elazığ'a bir çağrı yapmıştım. Bu çağrımı yenilemek istiyorum. Ben Elazığlıların mert yürekli ve dürüst olduğunu biliyorum. Düşmanlarına karşı her zaman açık yüreklilikle direnen bir toplum yapısına ve anlayışına sahipsiniz ama bu sefer karşımızdaki düşmanımız belli değil. Nereden geleceği de belli değil. Bütün dünyayı tedirgin eden bütün insanlığı tehdit eden bu virüse karşı hepimizin çok daha duyarlı olması lazım. Ve bu virüse karşı hepimizin ailelerimizi korumak için insanlarımızı korumak için hemşehrimlerimizi korumak için önce kendimizi izole etmemiz lazım. Sokaklarda gezerek "Bana bir şey olmaz" demeyin. Bu virüsü bir anda bir kişiye, yüzlerce kişiye, binlerce kişiye bulaştırma riski vardır. Bu riski almayın hem aileniz hem komşularınız için, hem akrabalarınız için, hem hemşehrileriniz için bu riski almayın. Lütfen. Allah aşkına sizden rica ediyorum. Harput'un erenleri aşkına sizden rica ediyorum babalar aşkına sizden rica ediyorum. Lütfen evinizde oturun. Dışarı çıkmayın. "Bana bir şey olmaz" demeyin. Size bir şey olduktan sonra iş işten geçecek. Size olduğu gibi etrafınızda dokunduğunuz selam verdiğin herkese bir şey olacak. Bu riski almayın. Lütfen valiliğin ve Sağlık Bakanlığı'nın ikazlarına uyun hep birlikte sağlıklı günler kavuşmak için hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol