Öne Çıkanlar İdlib Şehidi Canbert Tatar ve Tüm Şehitler İçin Mevlit Okutuldu HEM SAHİPSİZ HEM TALİHSİZ Depremde Yıkılan Okulların Yerine Yenilerinin Yapımına Başlandı 1 Yılda 2 Kara: Kıdem Tazminatı Kırmızı Çizgimizdir

Bu haber kez okundu.

HABERİMİZ SES GETİRDİ

Haberin yayınlanmasının ardından tepkilerini dile getiren vatandaşlar, Elazığ’a üvey evlat muamelesi yapıldığını ifade ederek sessiz kalan milletvekillerini eleştiri yağmuruna tuttular.
 

ELAZIĞLI VATANDAŞLAR TWİTTER’DA KAMPANYA BAŞLATTI

Sosyal medya platformu Twitter’da “SahipsizElazığ” hashtagiyle kampanya başlatıldı.

Twitter kullanıcıları Elazığ’la ilgili beklentilerini bu hashtag altında paylaşmaya başladı.
Giresun’da meydana gelen sel afetinden sonra afet zede esnaflara 50 bin TL hibe verileceğinin açıklanmasının, ancak Elazığ’daki afetzede esnaflara 50 bin TL kredi verilmesi nedeniyle Twitter’da kampanya başlatıldı.

“SahipsizElazığ” hashtagiyle başlatılan kampanyada Elazığ’ın teşvikte 6’ıncı bölgeden 4’üncü bölgeye düşürülecek olmasıyla da ilgili paylaşımlar yapıldı.

Elazığlılar, yaptıkları paylaşımlarla önce deprem ardından da koronavirüs salgını nedeniyle zor durumda olduklarını belirterek devlet yetkililerinden yardım talep etti.
 

ELAZIĞ GİRESUN KADAR DESTEK GÖRMEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Giresun’a tanınan yardımların Elazığ'a verilmemesine tepki gösterdi. 

Milletvekili Erol, yaptığı açıklamada, 6.8 büyüklüğünde deprem yaşayan Elazığ'da esnafa ve vatandaşa gerekli yardımın tam olarak yapılmadığını dile getirdi.

Sel felaketinin yaşandığı Giresun'a birçok imkan sağlandığını belirten Milletvekili Erol, Giresun ve Elazığ arasında çifte standart yapıldığını ifade etti.

Elazığ'ın, Giresun kadar destek görmediğini söyleyen Milletvekili Erol, şu ifadelere yer verdi: "Sel felaketinin yaşandığı Giresun Dereli ilçesine 73,5 milyon lira ödenek gönderildiği,  esnafın 50 bin liraya kadar olan zararının tamamı, bu rakamı aşanların da 50 bin liralık kısmının hibe olarak verileceği, KOBİ'ler için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği sağlanacağı Giresun’da bir daha böyle bir afet yaşanmaması için toplam keşif bedeli 1 milyar 290 milyon lirayı bulan projenin hayata geçirileceği,  Köylerde 250 köy konutu inşa edileceği altında ahır ve üstünde de konutun olacağı açıklandı. 

24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremde Elazığ'da 37, Malatya'da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybederken, 20 binden fazla konut ise ağır hasar gördü. Fakat Elazığ’da bu kadar can ve mal kaybı olmasın rağmen Giresun kadar destek görmedi. Elazığ’da esnaflara hibe verilmezken, köydeki konutlar ise tek katlı yapıldı. 

Her platformda Elazığ’ın sahipsiz olduğunu, Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini, esnafa ve vatandaşa gerekli yardımın tam olarak yapılmadığını dile getiren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Giresun ve Elazığ arasında yapılan çifte standarda tepki gösterdi. Elazığ’ın sorunlarını dile getirdiğinde kendisini ihanetle suçlayanlara sert tepki gösteren Erol, "Cesaretleri varsa çifte standarda karşı iktidarı suçlasınlar" dedi. Erol ayrıca Elazığ’sa sahip çıkmak için 11 Eylül’de 23 Milletvekiliyle Elazığ’a geleceğini söyledi. 

Erol açıklamasında, “Elazığ sahipsiz dediğimizde bizi ihanetle suçlayıp TOKİ koridorlarında ihale takip edenler,  ihaleler bitmiş olacak ki konuşmaya başlamışlar.  Cesaretleri varsa Giresun’a tanınan ve verilen yardımları Elazığ içinde isteyecek kadar basın açıklaması yapıp iktidarı bu çifte standarttan dolayı kınasınlar. Bizde samimiyetlerini görelim. Ayrıca sahipsiz Elazığ'a sahip çıkmak için 11 Eylülde 23 milletvekilimizle Elazığ’a geliyoruz.”


 

Anahtar Kelimeler:
HABERİMİZ SES GETİRDİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol