Öne Çıkanlar Elazığda 44 Okul Bakım ve Onarım Çalışmalarını Kendi Atölyesinde Yapıyor 54 Kişiye 170.100 TL Para Cezası Uygulandı Bakanlar Elazığ Belediyesi Depremzedelerin Yanında

Bu haber kez okundu.

İmam Hüseyin – Kerbela Oyunu 12. Kez Sahne Alacak

Oyunun yazarı ve yönetmeni Mahmut Yıldırım; yaptığı açıklamada, "İslam tarihinin en kanlı olaylarından biri olan Kerbela olayı; Peygamber Efendimizin Cennetin delikanlıları dediği torunlarından olan Hüseyin’in ve ailesinin Kerbela çölünde susuz bırakılıp katledildiği yürek yırtarcasına bir şekilde gerçekleşmiştir.

10.Yıl özel oyunu olarak sahnelenecek oyunda 36 oyuncunun yanı sıra, 4 kişilik canlı orkestra, 6 teknik ekip, 8 salon görevlisi görev alacaktır.

Dünyayı etkisi altına alan Covıd – 19 virüsüne karşı tedbirli şekilde sahnelenecek tiyatro oyunu ; yarı yarıya seyircili, ateş ölçer kontrollü, maske dağıtımı ve dezenkfekte kullanımı yapılarak seyredilecektir.

17 – 18 Ekim’de saat 19.30’da iki seans olarak yeni adıyla Bünyamin Eroğlu Kültür Merkezi (Belediye kültür merkezi)’nde sahne alacak tiyatro oyununun biletleri yoğun ilgi görmekte.

 10.yıla özel sahneye koyacağımız bu oyuna aslında bir tiyatro oyunu gözüyle değil yaşayarak ruhumuzu derinden sarsan, yüreğimiz yırtan bir olayın hatırlatılması gözüyle bakıp, ona göre ciddiyet ve disiplinle çalışıyoruz. 12.kez sahneye koymamız asla rehavete kaptırmayıp daha iyi nasıl sahneleriz diye gecemizi gündüzümüze katıp bir şeyler sunmayı hedefliyoruz. Bu anlatımda canlı orkestra ve semah ekibimizde performanslarıyla seyircilerimizi Kerbela çölüne götürecekler." dedi.

Tedbirli sanatın virüsten daha güçlü olduğunu belirten Almila Tiyatro Atölyesi ; 2020 – 2021 sezonunda 10 oyunla seyirci karşısına çıkacak.

Oyun Kadrosunda yer alan görevliler ;

Oyuncu Kadrosu :

Mahmut Yıldırım, Fırat Mengüş, Doğukan Erdoğan, Enes Kaan Poyraz, Nesli Altunay Balcı, Yaşar Çelik, Berfin Çelik, Mertcan Yedek, Cemal Güngör, Bünyamin Yıldız, Ezgi Melda Yılmaz, Çağla Aysan, Sinan Yücedağ, Metehan Atagün,  Başak Şimşek, Bedirhan Fırat Karataş, Buse Arslan, Görkem Özdoğan, Ümmügülsüm Tuncer, Serdar Özer, Leyla Parlak, Mert Özdemir, Ramazan Anül, Muzaffer Balkılıç, Mert Turgut Toprak, Yiğit Demircan, Taha Doruk Yıldırım, Müzeyyen Aslan.

Orkestra :

Ali Eren Coşkun, Çağrı Karakuş, Cem Coşkun, Ömer Faruk Ekici

Semah Ekibi :

Cemal Güngör, Leyla Parlak, Buse Aslan, Görkem Özdoğan, Mert Turgut Toprak, Çağla Aysan, Metehan Atagün, Başak Şimşek, Çağrı Karakuş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol