Öne Çıkanlar MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek İki Aylık Maaşını Bağışladı BİK Ortak Manşet Çağrısı İçin Basına Teşekkür Etti Evine gitmemekte ısrar eden 6 kişiye para cezası uygulandı Vatandaşları Dolandıran Sahte Avukat Yakalandı

Bu haber kez okundu.

Kaçak Göçmenler Korkutuyor

İran’dan kaçak yollarla Türkiye’ye giren bir gurup İran uyruklu, İstanbul’a götürülmek üzere bindikleri kamyon ile burası İstanbul denilerek, Elazığ’a bırakıldılar.

Edinilen bilgilere göre İran’dan kaçak yollarla Türkiye’ye girdikleri belirtilen bir Gurup göçmen anlaştıkları insan kaçakçıları tarafından İstanbul’a götürülmek üzere kamyona bindirildikleri ve Elazığ’a geldiklerinde burası İstanbul buradan aşağı inip gidin denilerek kamyondan indirildikleri öğrenildi.

Güney çevre yolu üzerinde ilk kavşakta 6 kişinin indirildiği ve Hicret Mahallesi kavşağında da 4 kişinin indirilerek mahalleye gitmeleri söylendiği ifade edildi.

Mahalle muhtarı Murat Gülbasan çevre yolundan mahallenin içlerine doğru perişan halde üstü başı çamur 4 kişiyi görünce önce kim olduklarını sorduğu ve Türkçe bilmediklerini görünce güvenlik güçlerine haber verdiği öğrenildi.

Olay yerine gelen güvenlik güçleri ve 112 sağlık ekipleri aldıkları önlemler eşliğinde kaçak İranlıları izole edilmek üzere koruma alanına götürdükleri. Yakalanan kaçak kişilerin verdikleri bilgiler doğrultusunda 6 kişinin daha alınarak koruma altına alındıkları öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol