Öne Çıkanlar Sağlığı BÜYÜK JEST Paluda Bir Sorun Daha Çözüme Kavuşuyor VATANDAŞ MEMNUN Sözünde Duran Olmadı!

Bu haber kez okundu.

Kantinciler Ankara'ya Gidiyor

Kantin İş Sen Elazığ İl Başkanı Leyla Yıldırım, yaptığı açıklamada, kantincilerin mesai saatlerinin eğitim ve öğretim takvimine bağlı olduğunu belirterek, "Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya Selçuk bey okulların ilk açılma tarihinin 31.08.2020 olarak açıklasa da sonrasında salgın hastalığın yeniden artış göstermesi ile birlikte okulların yüz yüze eğitim vereceği 21.09.2020 tarihine ertelenmiştir.

Okulların açılışının ertelenmesiyle birlikte adeta hayal kırıklığı ve ekonomik sıkıntı yaşayan kantinciler Bağkur primi,vergi SSK,oda aidat, ev kirası, elektrik, kredi kartı ve kredi ödemelerinde güçlük çekerken devletimizden bu borçlara okullar açılana kadar kadar faizsiz erteleme ve Bağkur affı bekliyoruz. 9 ay kapalı olan ve hiç bir gelir elde etmeyen kantinciler olarak Milli Eğitim Bakanlığımızdan 2020-2021 yılı KANTİN kiraların alınmamasını kiralarda indirime gidilmesini talep ediyoruz.

Kantincilerin yaşadığı işsizlik ve borçlarını ödeyememe sıkıntıları bir çok meslektaşımızın psikolojilerinin bozulmasına ve iş yerlerinin iflasına neden olmaktadır. Bu nedenle Kantin İş Sen üyesi ve meslektaşlarımızın yaşadığı problemleri ve haklı taleplerimizi sayın  Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlıklara sesimizi duyurmak İçin Tüm Türkiye’deki kantin İşletmecisi meslektaşlarımız ile birlikte Kantin İş Sen Genel Başkanımız sayın Okan Fırat beyfendinin öncülüğünde, Kantinlerimizin açılacağını umut ettiğimiz tarih olan 31.08 2029 tarihinde Ankara’da yapacağı basın açıklamasına Elazığ Kantin İş Sen İl Başkanlığı olarak katılım sağlayacağız.

Tüm üye ve meslektaşlarımı da ekmeklerine sahip çıkmaları adına katılacağımız bu toplantıya davet ediyorum." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol