Öne Çıkanlar Bu Çalışma Kovid 19un Tedavisine Işık Tutacak Emeklilerin bayram ikramiyesi alacağı tarih belli oldu İlk Bağış Validen Vali Fahri Bey Işıl Işıl Göktaşı Düştü

Bu haber kez okundu.

Karmaşa Sona Erdi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra vatandaşlar, sorun ve taleplerini iletme noktasında kurum ve kuruluşlar arasında karmaşa yaşıyordu.

Elazığ Valisi Vali Erkaya Yırık, vatandaşların yaşadığı sıkıntının sona ermesi ve taleplerin hızlıca çözülmesi için ilgili kurumlara talimat verdi. Yapılan çalışmaların ardından 'Afetzedelerimizin Hizmetindeyiz Bürosu' kuruldu.

Büro, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binasında hizmet vermeye başladı.
Konuyla ilgili Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada: “24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen deprem sonrası; evlerde oluşan hasar durumu, tespiti, itirazlar, güçlendirme, konteyner yardımı,hak sahipliği, yer seçimi, yıkım ve ödemeler gibi konularda vatandaşlarımız tarafından gelen taleplerin tek noktadan çözüme kavuşturulup, vatandandaşlarımızın başka kurumlara yönlendirilmesinin engellenmesi amacıyla Valimiz Sayın Erkaya Yırık’ın talimatı sonrası;
Elazığ Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi koordinesinde teknik personellerden oluşan “Afetzedelerimizin Hizmetindeyiz” bürosu kurulmuş olup, 30.06.2020 Salı günü tarihi itibariyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binasında vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Vatandaşlarımız, tüm soru ve taleplerini açılan büromuza iletebilirler." denildi.

Anahtar Kelimeler:
Karmaşa Sona Erdi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol