Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı Hasar Tespitte İtiraz Süreci Başladı Milletvekili Balık: Süreci Her Boyutu İle Tavizsiz Yönetmek İçin Gayret Ediyoruz Milletvekili Erol Mermutlu ve Görür ile bir araya geldi Depremzede Sporculara Yardım Eli

Bu haber kez okundu.

Rektör Demirdağ’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Rektör Prof. Dr. Demirdağ mesajında; “105.yılını andığımız Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü söz konusu olduğunda Türk milletinin neler yapabileceğini gösteren büyük zaferlerden biridir.

Bir milletin kaderine yön veren büyük bir kahramanlık örneği, bir dünyanın tarihini değiştiren bir kahramanlık destanının adıdır.

Çanakkale Zaferi, düşman kuvvetlerine karşı denizde ve karada gösterilen bu büyük başarı şanlı tarihimizin gurur abidesi olmuştur.

Bu kahramanlığı destanlaştıran ve düşman kuvvetlerinin hayallerini bitiren Çanakkale zaferi ile düşman saldırıları bertaraf edilmiş böylece Türk toprakları üzerinde hayal kuranlara ve kuracaklara ders veren bir dönüm noktası olmuştur.

Zaferin 105.yılını kutladığımız bugünlerde vatanımıza, tarihimize, milli ve manevi değerlerimize sahip çıktığımız sürece bu kutsal vatanı bölmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu duygularla bize milli birlik ve beraberliğimizin önemini bir kez daha hatırlatan ve bu zaferin gururunu yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere onun silah arkadaşları ve bu mücadeleye katılan ordumuzun tüm mensuplarıyla desteğini esirgemeyen kahraman Türk ulusunu ve bugüne kadar vatanı uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol