Öne Çıkanlar Harputta piknik alanları ve ziyaret mekanları kapatıldı Jandarma Vatandaşı Yalnız Bırakmıyor Bayram İkramiyelerinin Ödeneceği Tarih Belli Oldu Elazığ Halkı Pandemi Kurul Kararlarına Uyuyor Elazığda okul yaptıracak

Bu haber kez okundu.

“REKTÖR KARARLILIĞINI SÜRDÜRMELİ”

Saadet Partisi (SP) Elazığ İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlu, Fırat Üniversitesi'ne ait Kesikköprü mevkiindeki 650 dönüm arazinin Elazığ Belediyesine devrine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hacıbekiroğlu, yaptığı açıklamada, Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin etkileri gündemdeyken, Fırat Üniversitesi'ne ait 650 dönümlük arsanın Elazığ Belediyesinedevredildiği yönünde haberler yayıldığını söyledi.

İKİ KATLI VİLLALAR YAPILMAK İSTENİYOR

Söz konusu arazininElazığ Belediyesi'ne tahsisi konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanının Fırat Üniversitesi'ni zorladığı yönünde duyumlar aldıklarını dile getiren Hacıbekiroğlu, "Aldığımız duyumlara göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı burayı Elazığ Belediyesine tahsis etmekte ve Fırat Üniversitesi'ni de zorlamaktadır. Burada iki katlı villalar yapılmak isteniyor. Kamuoyunda konuşulan, aldığımız duyumlar böyle. Geliri, betondan elde etmeyle karşı karşıyayız. Saadet Partisi olarak biz bunu doğru bulmuyoruz.Elazığ'da dağlar, bayırlar, yeteri kadar konut alanı arazilerimiz var. Üniversiteye ait araziden ziyade bizim bundan sonraki yapılanmayı biraz daha kenar ve köşelere çekmemizde fayda var diye düşünüyoruz." dedi.

"REKTÖRÜN AYNI KARARLIĞI SÜRDÜRMESİNİ ÜMİT EDİYORUZ"

Üniversite arazisinin Belediyeye devredilmesine karşı olduklarını vurgulayan Hacıbekiroğlu, "Üniversitemizin önündeki 15-20 yıllık süreç dahilinde bu araziden başka yerleşkesi, oturacağı başka bir yer bulunmamaktadır. Geçmişte Katar diye bir şirket gelmişti. Üniversiteye ait söz konusu araziye talip olmuştu. Üniversite Rektörümüz buna direnerek bu araziyi vermemiştir. Şimdiye kadar bu arsa konusunda doğru yerde duran Sayın Rektörün aynı kararlığı sürdürmesini ümit ediyoruz. Elazığ bir tarım kenti olduğuna göre, Elazığ'da bir Ziraat Fakültesinin olması dikkati çekmektedir. Şuan arazinin verilip verilmemesine ilişkin net bir bilgi olmamakla beraber, bu konuda yeteri kadar bilgi kamuoyuna bilgi verilmelidir." şeklinde konuştu.

KORANAVİRÜSSÜRECİNİ BİRLİK, BERABERLİK İÇERİSİNDEAŞACAĞIZ

SP il Başkanı Hacıbekiroğlu, Koranavirüs salgınına ilişkin gerekli tedbirlerin alınmasının büyük önem arz ettiğini vurgulayarak, "Yaşadığımız bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde, tedbirlere riayet ederek aşacağımıza yürekten inanıyoruz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol