Öne Çıkanlar Sağlığı ELAZIĞ SINIFI GEÇMEDİ İlim Yayma Cemiyetinden Çocuklara Yönelik Etkinlik Depremde yaralanan vatandaşlar evlerinde ziyaret edildi Korona virüsü önlemleri

Bu haber kez okundu.

Ulukent’in Çehresini Değiştirecek Projede Sona Gelindi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın önemli projeleri arasında yer alan ve geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan yeni yaşam alanında inşa çalışmaları hızla ilerliyor.

ULUKENT VE DOĞUKENT’E CANLILIK GETİRECEK

Ulukent ve Doğukent mahalleleri başta olmak üzere şehrin doğusuna canlılık kazandıracak proje kapsamında, kazı dolgu ve kanal sağ-sol perde duvar çalışmaları tamamlandı. Elektrik tesisatı alt yapı çalışmalarının da bittiği alanda, kameriye ve oturma alanları ile bisiklet ve yürüyüş yolları yapım çalışmaları sürüyor.

YAKLAŞIK DÖRTTE ÜÇÜ YEŞİL ALAN

Toplam 37.000 m2 alan üzerinde inşa edilen park alanında; 27.000 m2 yeşil alan, 248 m2 çocuk oyun alanları, 84 m2 fitness alanları, 1.760 m2 bisiklet yolu, 2.768 m2 gezinti yolu yer alacak. Parkın, yeşil alan açısından zengin olması ise şehre hem nefes aldıracak hem de vatandaşların aileleriyle birlikte huzurlu vakit geçirebilmesine imkân sunacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol