Öne Çıkanlar Elazığ Yağmura Doyacak TOKİ İhtarnameyi Sehven Göndermiş Mini Terminal Binası İnşaatı Yükseliyor Kırmızı Alan Genişliyor Motosiklet Sürücüsü Hayatını Kaybetti

Bu haber kez okundu.

19 BİN 205 TL ÖDENECEK

Başkan Selçuk Kılıç , İhalenin Türkiye rekoru ile sonuçlandığını belirterek, Elazığ'da  görev yapan sağlık çalışanlarına Temmuz ayında 19.205 TL maaş promosyonu peşin olarak ödeneceğini söyledi.

Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Selçuk Kılıç, sendika olarak çalışmalarını gazetemize değerlendirdi. Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Selçuk Kılıç, Sağlık çalışanlarının hakları için sonuna kadar mücadeleyi görev kabul ettiklerini söyleyerek, haklarını her platformda savunacaklarını belirtti. Başkan  Kılıç, 5 yıllık banka promosyon sözleşmesinin rekor bir tutarla gerçekleştiğini söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

"ÇOK CİDDİ GİRİŞİMLER OLDU"

Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Selçuk Kılıç, Elazığ  İl Sağlık Müdürlüğü Banka Promosyon ihalesinin sağlık çalışanları adına çok başarılı geçtiğini belirterek," Sağlık çalışanlarımız, peşin ve tek seferde, 5 yıl süre için promosyonu ihalede en yüksek teklifi veren Yapı Kredi Bankası’ndan alacaklardır. Genel Başkanımız Semih Durmuş ve ekibine, Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit Polat ve ekibine teşekkür ediyorum." dedi.

YAPTIĞIMIZ GİRİŞİMLERE BİR YENİSİNİ DAHA EKLENDİ

"Sağlık çalışanlarının daha iyi şartlar altında çalışmaları konusunda yaptığımız girişimlere bir yenisini daha eklendi" diyen Başkan Kılıç,  "Bizim üyelerimize verdiğimiz  banka promosyon sözümüz vardı. 29 Mart tarihinde gerçekleştirdik. Banka promosyon ihalemize katıldığımız süre içerisinde İl Müdürlüğümüzün başkanlığında komisyon olarak katıldık. Bundan öncesinde genel başkanımız gerekli yetkililerle görüştü; Promosyonda iyi bir ücret almamız konusunda çok ciddi girişimleri oldu. Genel Başkanımız Semih Durmuş ve ekibinin verdiği destekle,  Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Cahit Polat ve ekibiyle koordineli bir diyalog kurarak başlattığımız işi rekor sonuçla kapattık. Temmuz ayında eşit şekilde 19 milyar 205 TL banka promosyon parasını alacaklar."diye konuştu

"GENEL BAŞKANIMIZIN ELAZIĞ’A GELMESİ, ELAZIĞ’DA BULUNMASI GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTI"

Başkan  Selçuk Kılıç, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un, Elazığ ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek şöyle konuştu, " 29 Mart günü Sayın Genel Başkanımız ile beraber teşkilat buluşması adı altında il divan toplantımızı gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Sayın, Semih Durmuş ve 2 tane başkan yardımcılarımız katıldı. Üyelerimizin davetiyle Sultan Sarayı'nda coşkulu bir etkinlikle divan kurulunu gerçekleştirdik. Orada Semih Başkanımızın, genel başkanımızın toplumu ve sağlık çalışanlarına şiddet ile ilgili 3600 göstergeye değinerek bilgilendirmelerde bulundu. Semih başkanımızın Elazığ’a gelmesi, Elazığ’da bulunması gücümüze güç kattı. Bu süreç içerisinde sayın valimiz ve belediye başkanımızla görüşmelerimiz oldu ve görüşmelerimiz olumlu geçti."

"BELEDİYE BAŞKANIMIZIN VERDİĞİ SÖZ TÜRKİYE'DE BİR İLK OLDU"

Konuşmasının devamında  sağlık çalışanlarına verdiği destekten dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'na teşekkür eden Başkan Kılıç," Daha öncede belediye başkanımızın katkıları olmuştu. Aşı kampanyasında tablet desteğini bizi kırmayarak destekte bulunmuştu.30 Haziran'a kadar toplu taşıma araçları sağlık çalışanlarına ücretsiz yapılmıştı.  Biz genel başkanımız ile belediye başkanımızı ziyaret ettiğimizde  30 Haziran olan toplu taşıma araçlarının, 31 Aralığa kadar uzatılmasını talep ettik. Ayrıca mesai çıkışları sırasında ciddi bir yoğunluk olduğundan dolayı ek otobüs seferlerinin düzenlenmesini talep ettik. Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde ki personellerin Sağlık-Sen’e bağlı olduğundan ücretsiz olarak yararlanılmasını istedik. Sayın belediye başkanımızda 31 Aralığa kadar uzatılması konusunda taleplerimizi geri çevirmeyerek yardımcı oldu. Belediye başkanımızın verdiği bu söz Türkiye'de bir ilk oldu. " dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ

Son olarak, sağlık çalışanlarının zor şartlar altında hizmet vermeye çalıştıklarını aktaran Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Selçuk Kılıç,  "Bizler sağlık-sen olarak göreve başladığımız andan itibaren sağlık ve sosyal hizmetler çalışanlarının hak ve menfaatlerini koruma adı altında bir çaba ve girişime girdik. Sağlık çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini korurken kesinlikle yanlarında durduğumuzu, duracağımızı,  aldatmayıp aldanmayacağımızı ifade etmek isteriz. Sağlık-Sen olarak güçlü bir sendikayız, etkili ve yetkili bir sendikayız." diyerek konuşmasını sonlandırdı.  

Anahtar Kelimeler:
19 BİN 205 TL ÖDENECEK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol