Öne Çıkanlar yenıufuk yeniufuk gazetesi türkiyede deprem elazığhaber Elazığ cumhurbaşkanı

Bu haber kez okundu.

Açıkkapı: Çözüm İçin Çalışmalar Başladı

HABER: DİLARA MENGÜNOĞUL

Açıkkapı, İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı'nın sağladığı ödenekle Sanat Yapıları Yapım İşi sürecinin Elazığ İl Özel İdaresi tarafından başlatıldığını duyurdu.

Palu Kaymakamlığı'nın koordinesi altında gerçekleşen çalışmalarda, DSİ ekiplerinin dere yataklarında ıslah çalışmaları yaptığını ve bu kapsamda seddeleme ve taş tahkimat faaliyetlerine başlandığını ifade eden Elazığ Milletvekili'nin sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda şu ifadeler görülüyor:

Palu İlçemiz Gökdere Grup Yolu üzerinde sağanak yağışlar neticesinde ulaşımda yaşanan aksamaları önlemek için İçişleri Bakanlığımızın Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca temin edilen ödenek ile Sanat Yapıları Yapım İşi sürecine Elazığ İl Özel İdaresince başlandı.

Palu Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen çalışmalarda, DSİ ekipleri, paydaş kurum olarak bahse konu dere yataklarında Dere Islahı, Seddeleme ve Taş Tahkimat faaliyetlerine başlamıştı.

Gökdere ve devamındaki diğer 8 köyümüzde yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım konforunu sağlamak için çalışmalar devam etmektedir. Aziz şehrimize , Palu'muza hayırlı ve uğurlu olsun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol