banner28
banner29
Öne Çıkanlar BALIK: YARALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI SARDIK Dev Yatırım Su Sızdırıyor Ergen: Jandarma Karakolu Yol Kontrolü ile Değil Şehir Yeni Bulvarlar Kazanıyor Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır

Bu haber kez okundu.

AFAD, Vatandaşların Barınma İhtiyacını Gideriyor

Depremin olduğu günden buyana kentte bulunan ve depremden etkilenen vatandaşları sık sık ziyaret eden Milletvekili Balık, talepleri dinleyerek çözüm noktasında hemen ilgililerle görüşüyor.

Mahallerdeki yıkım çalışmalarını ve yardım faaliyetlerini yakından takip eden Balık, konuya ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:  “Devletimiz ve Hükümetimiz depremin olduğu ilk andan bu yana Elazığ’da. Devletimizin tüm kurumları seferber oldu, vatandaşlarımız emsali görülmemiş bir dayanışma örneği sergiledi. Türkiye’nin dört bir yanından yardımlar çığ gibi büyüdü. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da depremin hemen ardından Elazığımıza geldi, vatandaşlarımızın acısında ortak oldu.

Sayın Cumhurbaşkanımız şehrimizden ayrıldıktan sonra da sürekli çalışmaları takip etti, gerek bizlere gerek bakanlarımıza verdiği talimatlarla vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için büyük gayret sarf etti. Bizler “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturunu kendimize şiar edinmiş bir hareketiz. İnsanımızın, milletimizin huzur ve güvenliği her şeyden önce gelir. Tüm gayretimiz de vatandaşımızın bu felaketi en az zararla en az hasarla atlatmasını sağlamaktır. Bu noktada Elazığ’da yaşadığımız bu afet sonrası ortaya çıkan mağduriyetlerimizi Allah’ın izniyle hemşehrilerimiz ile birlikte dayanışma içinde gidereceğiz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum günlerdir şehrimizde tüm çalışmaları yakından takip ediyorlar. Bizler de bakanlarımızın koordinesinde değerlendirme toplantılarına katılıyoruz, mahallerimizi geziyoruz. Esnafımızın görüşünü alıyoruz. Süreci her boyutu ile tavizsiz yönetmek için gayret ediyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerinden, psikolojik desteğe kadar her boyutunu düşünmek zorundayız. Yaşlılarımızı, esnafımızı, evini kaybeden vatandaşımızı, onlara sağlanacak destek ve yardımları, şehrimizin yeniden yapılanarak ayağa kalkması için atılacak adımları hepsini en ince ayrıntısına kadar hesap ediyoruz. İnşallah Türkiye’de örnek gösterilecek bir yapılaşma için belirlenen projelerimizin temelini çok kısa bir zamanda atacağız. Hemşehrilerimiz müsterih olsun yaralarımız en kısa sürede sarılacak, şehrimizde hayat normal akışına dönecektir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol