Öne Çıkanlar Hafız Osman Öge Anılacak Elazığda Deprem Elazığda 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Toraman Ailesinin Acı Günü Fuar ve Kongre Merkezi İnşaatı Devam Ediyor Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Bu haber kez okundu.

Alt Yapılar Yenileniyor

Tahir Şaşmaz Caddesi’ne Yeni Kollektör Hattı Çekiliyor

Başlatılan çalışmalar doğrultusunda Ulukent Mahallesi Tahir Şaşmaz Caddesi üzerinde baskıya ve mevsim koşullarına dayanıklı 2200 metre yağmurlama kollektör hattı yapılıyor. 600’lük ve 800’lük borular döşenerek çekilen hat, bölgede oluşacak herhangi bir yağmur suyu taşkınını önlemiş olacak. Yeni çekilen kollektör hattı sayesinde alt mahalleler de bir miktar rahatlamış olacak.

Yağmurlama Hattı Yenilendi

Ayrıca aynı alanda sık sık yaşanan su arızalarının giderilmesi için ise mevcut hat yenilenerek tekrar çekildi. Zamanla eskidiği için boruların patlamasına neden olan ve vatandaşların güvenliğini tehdit eden hat eskisine nazaran daha uzun ömürlü olacak.

Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Ulukent Mahallesi’nde başlatılan alt yapı çalışmalarının kısa süre sonra tamamlanacağı belirtilerek, şehir genelinde herhangi bir arıza ve tıkanıklığın yaşanmaması için alt ve üst yapı çalışmalarının devam edeceği kaydedildi.

Anahtar Kelimeler:
Alt Yapılar Yenileniyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol