Öne Çıkanlar Jandarmadan yasa dışı bahis operasyonu Korona virüsü önlemleri Çiçek: Ağar Ailesi Cumhur İttifakından Dolayı Hedefte Gazete Dağıtıcısı aranıyor TÜRKİYE AYAK TENİSİ FEDERASYONU ELAZIĞ İL TEMSİLCİLİĞİNE ENDER ÇINAR ATANDI

Bu haber kez okundu.

Aydemir Başarılarına Bir Yenisini Ekledi

Fırat Üniversitesi’nin, son yıllarda yetiştirdiği önemli akademisyenlerden biri olan, İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Aydemir, son başarısı ile bir kez daha adından söz ettirdi.

Aydemir’in, Terörizmle Mücadelede Yeni Boyut: Bilişsel Savaş” adlı makalesi, yayınlarıyla, gündem oluşturan, kurumların ve stratejistlerin dikkatlice takip ettiği M5 Dergisi’nde özel dosya olarak yayınlandı

“Elinizde Tuttuğunuz Bir Bombayla Farklısınız, Bombayı Elinizde Tuttuğunuzda Farklısınız.”

45 yıldır Türk savunma sanayii, ulusal güvenlik ve strateji alanında yayınlarıyla gündem oluşturan, kurumların ve stratejistlerin dikkatlice takip ettiği M5 dergisinin Haziran sayısında Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Aydemir’in “Terörizmle Mücadelede Yeni Boyut: Bilişsel Savaş” adlı makalesi özel dosya olarak yer aldı.

Aydemir’in “Terörizmle Mücadelede Yeni Boyut: Bilişsel Savaş” makalesine dergi kapağında da yer verildi.

Özel dosyada terörizmin sadece bir terör eylemi olmadığı, aynı zamanda bir iletişim eylemi de olduğu da belirtildi.

Ülkelerin seslerinin fazla çıkması halinde kamuoyunun kendilerini anlayabileceği kanısının yanlış olduğunun dile getirildiği makalede doğru olanın mesajı iletmek olmadığı alıcı kitle bulmanın olduğu kaydedildi.

Aydemir, Özel Dosya’da “Elinizde tuttuğunuz bir bombayla farklısınız, bombayı elinizde tuttuğunuzda farklısınız.” sözüyle bilişsel savaşın ehemmiyetine dikkat çekti.

Terörizmle mücadelenin yoğun olarak yürütüldüğü bugünlerde savaş alanının insan zihni olduğu da anlatılarak farklı ve yeni stratejilerin altı çizildi.

Geleneksel yöntemlerle yapılan mücadelenin ve askeri olanakların güçlü olmasının tek başına başarı sağlamadığının ifade edildiği makalede bilişsel savaşta galip gelmenin mühim olduğunun üzerinde duruldu.

PKK ve PYD terör örgütlerinin temel oran bilgisi ve temsil edilebilirlik buluşsalına ilişkin de tespitlerin yer aldığı Özel dosyada Aydemir kendi yöntemi olan ihtimal, etkileme ve aksülamel hesaplamasını da okuyucularla kısaca paylaştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol