banner30
Öne Çıkanlar Teslim Olan Örgüt Mensubu Sayısı 176ya Yükseldi Kapalı Çarşı Geçici Süreyle Kapatıldı Ötelenmiş kredi hesaplama tablosu Başkan Öztürk BİLET 1 TL

Bu haber kez okundu.

BAKANLIK 964 MİLYON LİRA ÖDEME YAPACAK

Bakan Yanık, engelli vatandaşlara yönelik politikaları aile odaklı sosyal hizmet vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Bakıma ihtiyacı olan, engelli vatandaşlarımızın aileleri yanında desteklenmeleri öncelikli hedefimiz.

Yaşamlarını kendi başlarına sürdüremeyen, ailesi yanında bakımı mümkün olmayan engelli vatandaşlarımıza, kuruluşlarda bakım hizmeti sunuyoruz.

Aileleri yanında kalan engellilere, gündüzlü bakım hizmeti, evde bakım yardımı gibi, hizmet modelleriyle destek oluyoruz.

Evde bakım yardımıyla bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı da destekliyoruz.

Şu an 530 binin üzerinde vatandaşımıza evde bakım yardımı veriyoruz.” dedi.

“Evde Bakım Yardımı Ödemeleri 20 Kasım’a Kadar Tamamlanacak”

Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık bin 798 TL ödeme yapıldığını kaydeden Yanık, “Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için Kasım ayında toplam 964 milyon TL ödeme yapacağız.

Evde Bakım Yardımı ödemeleri 20 Kasım’a kadar tamamlanacak. Ödemelerin, tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol