Öne Çıkanlar Basın İlan Kurumu 60 yaşında Mollakendi Belediye Başkanı Mehmet Enis Doğanın Tedavisi sürüyor Trafik Kazası: 2 Ağır Yaralı Kaybolan 300 Koyun Drone İle Bulundu Mobil Beyaz Masa Akpınar Mahallesinde

Bu haber kez okundu.

BU YIL BİTİCEK

“İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017’de PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada, kahramanca çarpışarak olası bir faciayı önlediği sırada şehit düşen, Polis memuru Fethi Sekin’in Baskil’de bulunan kabri ziyaretçilerle dolup taşıyor.

İzmir belediyesi tarafından Şehit Fethi sekin için Külliye yapılacağının açıklanmasının ardından Elazığ kamuoyu tarafından tepki gösterilerek, Şehidimiz için biz külliye yapacağız açıklamaları gelmeye başlamıştı.

Aradan geçen sürede külliye yapım içinin gecikmesinin ardından CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un, külliyeyi yapmadılar açıklamasının ardından, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlulları külliyenin bu yıl yapılacağını söyledi.

KÜLLİYE İNŞAATINA ARA VERİLMİŞTİ

Elazığ Belediye Başkanı şahin Şerifoğulları yaptığı açıklamada, Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından yüklenici firmaya ödeme yapılmamasından dolayı külliyenin inşaatına ara verildiğini ifade ederek, “ İzmir Adliyesi önünde PKK’lı teröristler tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısında şehit düşen Kahraman Şehidimiz Fethi Sekin anısına Baskil ilçemizin Doğancık Köyü'nde Samsun merkezli Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından Külliye inşası çalışmalarına başlanmıştı.  Ridan İnşaat Limited Şirketi’ne ait Gür-Aş Yapı isimli yüklenici firma 1 Ocak 2019 tarihinde Fethi Sekin Külliyesi inşaatına başlamıştı. Ancak külliyeyi yaptıracağını söyleyen Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu tarafından yüklenici firmaya ödeme yapılmamasından dolayı külliyenin inşaatına ara verilmişti.

Sürecin sekteye uğraması ile Elazığ Belediyesi olarak sorumluluk anlayışıyla kahramanımız adına Baskil ilçemizde yapımına başlanan külliye inşaatına ilişkin Doğancık Köyü Muhtarlığı ile bir protokol yapılarak 03.07.2020 tarihinde yeni bir ihale gerçekleştirilmiştir. İhalenin gerçekleştirilmesinin ardından çalışmalara başlanmış ancak; açılan alacak davasına ilişkin Elazığ 3.Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 12.08.2020 tarihli yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle çalışmalar durdurulmuştur. “Diye konuştu.

GECİKMENİN NEDENİ YARGI SÜRECİNİN BEKLENMESİ

Başkan Şahinoğulları, gecekimenin nedeninin yargı sürecinin beklenmesi olduğunu belirterek,  “Elazığ Belediyesi olarak yargı sürecinin devam etmesi ve konunun hassasiyeti göz önünde bulundurularak şehidimizin ailesiyle de görüşmeler yapılmış, bunun neticesinde Baskil Kaymakamlığı, Baskil Milli Emlak Şefliği ve Elazığ İl Özel İdaresi ile görüşmeler gerçekleştirilerek Doğancık Köyünde yeni yer tahsisi için çalışmalar başlatılmıştır.

Yürütülen çalışmalar neticesinde Özel İdareye ait bir alanın Elazığ Belediyesine devri geçtiğimiz hafta sağlanmıştır. Projesi hazır olan Külliye inşasına ilişkin ihale 2021 yılı içerisinde yapılarak inşa çalışmalarının yıl içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. “ Dedi.

EROL, SÜRECİ BİLMESİNE RAĞMEN KÜLLİYEYİ YAPAMADILAR DEMİŞTİ

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol’un süreci bilmesine rağmen Külliyeyi yapmadılar diye açıklama yaptığını ifade ederek, “Tüm bu gelişmeler CHP Milletvekili Gürsel Erol’un ve kamuoyunun malumudur.

Geçtiğimiz günlerde 30 CHP milletvekiliyle şehrimize gelerek şehidimizin kabrini ziyaret etmişlerdi. Adı geçen bu ziyarette Sayın Erol yukarıda bahsettiğimiz gerçekleri çok iyi bilmesine rağmen Külliyeyi yapamadılar, diyerek her zaman yaptığı gibi bu konuyu da manipüle etme yoluna gitmiştir. Bizim siyasetimiz manipülasyondan uzak hizmet ve icraat siyasetidir. Belediyemize yönelik samimiyetten uzak, isnatsız ve hamasi söylemlerine en güzel cevabı icraatlarımızla vermeye devam edeceğiz.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Külliye yapımı için sözde 6 milyon TL ayırdığını iddia eden Sn. Vekil’e bu bütçeyi her yağmur sonrası afet bölgesine dönüşen güzelim İzmir için harcamalarını tavsiye ediyoruz.” Diye konuştu.

ŞEHİT FETHİ SEKİN KÜLLİYESİ BU YIL BİTİCEK

Başkan Şerifoğulları Kahraman Şehidimizin külliyesinin bu yıl inşa edileceğini belirterek, “

Kahraman şehidimizin aziz hatırası üzerinden algı ve siyaset yapma girişimi asla kabul edilemez.

Elazığ Belediyesi olarak kahraman şehidimizin aziz hatırasına sahip çıkarak gerekli çalışmaları yapmaya kararlılıkla devam edeceğiz.

Şehit Fethi Sekin Külliyesi Elazığ Belediyesi tarafından bu yıl inşa edilecektir.” Dedi.

Anahtar Kelimeler:
BU YIL BİTİCEK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol