Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

ÇOBAN; “MADEN REZERVLERİ İLİMİZ AÇISINDAN TARİHİ BİR FIRSAT”

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, Maden ilçesinde bulunan maden rezervleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çoban, Maden rezervlerinin Elazığ için tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirterek sürecin çok iyi yönetilmesi gerektiğini ve Elazığ'da işletilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“İLİMİZ AÇISINDAN TARİHİ BİR FIRSAT OLAN BU DEĞERİMİZ ELİMİZDEN KAÇIRILMAMALIDIR”

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban yaptığı açıklamada “İlimizdeki STK’lar aksiyon alarak Maden ilçemizde MTA tarafından tespit edilen ve 04 Nisan 2022 tarihinde ihalesi yapılacak olan maden sahasının Elazığ iş dünyası tarafından işletilmesiyle ilgili olarak Elazığ Girişim Grubu oluşturulmuş ve çalışmalarına start vermiştir. Elazığ için tarihi bir dönüm noktası olan bu süreç öncelikle çok iyi yönetilmeli ve ilimiz açısından tarihi bir fırsat olan bu değerimiz elimizden kaçırılmamalıdır. Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak bildiğiniz gibi ilimizin tüm kaynaklarının bu şehrin ekonomik zenginliği olarak halkımızın menfaatlerine kanalize edilmesi hep önceliğimiz olmuştur. Bu doğrultuda, 04 Nisan 2022 tarihinde yapılacak olan ihale şartlarının yeniden hazırlanması, adrese teslim bir ihale yapılmaması ve kamuoyunda oluşan bu algının değiştirilerek kamunun da zarar etmemesi sağlanmalıdır. Öncelikli olarak Sayın Vekillerimizin konuya çok daha büyük hassasiyetle yaklaşması ve bu konuyu devletimizin zirvesine taşıyarak Sayın Cumhurbaşkanımızı da bilgilendirmesi çok değerli olacaktır. Cumhuriyet tarihimizin en büyük ve en zengin maden yataklarının bulunduğu bir sahanın çok düşük bir bedel ile ihaleye açılacak olması akıllara şaibe getirmekte ve kamu vicdanını rahatsız etmektedir” dedi.

“ELAZIĞ HALKI KENDİ TOPRAKLARINDAKİ BU DEĞERİ KENDİSİ İŞLEYECEKTİR”

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban yaptığı açıklamada “Elazığ sınırları içerisinde bulunan bu zengin Allah vergisinin yine bu şehrin ve bölge insanının müreffeh bir gelecek elde etmesi için seferber olan iş dünyamız ve STK’larımızın duruşu her türlü takdirin üzerindedir. Sağlanmış olan bu birlik ve beraberlik ile inanıyoruz ki, Elazığ halkı bu zenginliğin bir parçası olarak kendi topraklarındaki bu değeri kendisi işleyecektir. Bu düşüncelerle; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi olarak bu sürece tüm katkılarımızı vermeye devam edeceğiz. Sürecin ilimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol