banner30
Öne Çıkanlar Genç İşadamı Kalp Krizi Geçirdi Prof. Dr. Mehmet Akbulut Et İhtiyacının Karşılanmasında Sıkıntı Yaşanmıyor Türkiyenin En Güçlü İş Kadınları Arasında yer aldı Bakan Albayrak Corona Virüs Tedbirlerini Açıkladı

Bu haber kez okundu.

"Demokratik ve Yasal Olmayan Seçim Yarışında Olmak İstemiyorum!"

Eski Milli Atlet Hemşehrimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor Eski İl Müdürü Necdet Ayaz, yazılı bir basın açıklaması yaparak Türkiye Atletizm Federasyonu Başkan adaylığından çekildiğini bildirdi.

Ayaz, adaylıktan çekilme nedenini ise 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren bugüne kadar yaptığı çalışmalarda etik kurallara uyulmayan, demokratik ve yasal olmayan bu seçim yarışını sürdürmenin doğru olmayacağını olarak açıkladı.

Necdet Ayaz adaylığı konusunda kendisine destek olanlarada teşekkürlerini bildirdi.

İşte o açıklama;

"Değerli Basın Mensupları.

Hepinizin bildiği gibi 27 Eylül 2021 tarihinde TSYD Genel Merkezinde “Doğru, Dürüst ve Saygın Başarılara” sloganıyla Atletizm Federasyonu Başkanlığı’na aday adayı olduğumu açıklamıştım.

Genel olarak spor camiası ve sizler nezdinde aday adaylığımın Türk Atletizmi için olumlu bir adım olduğunun görülmüş olması beni mutlu kıldı. Ancak bu genel kanaatin verdiği enerji ve moralle çalışmaya başlayınca gördüğüm engeller beni ciddi anlamda üzdü.

Üzdü çünkü %15 delegenin imzasının alınması tabiri caiz ise adayların dilenci konumuna düşürülmüş olmasıdır.

Danıştay’ın iptal kararındaki nedenlerden birinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Garip olan durum ise bazı federasyonların Danıştay kararına uymayarak seçim yapacak olmasıdır. Bizim federasyonda Danıştay kararına uymayan federasyonlar arasındadır maalesef. 

Delege listesinin yayınlandığı 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren yaptığım çalışmalarda aşağıda ki etik olmayan durumlarla karşılaştım.  

Mevcut Federasyon Başkanı, 281 delege listesini ilan etmeden önce başkanlık pozisyonunu kullanarak birçok kulüp ve delegeye ulaşarak ve malzeme dağıtarak imza alınmış olduğu, 

Demokratik ve çoğulcu bir katılımın önlenmesi için de şahsım ve diğer adayların önünün kesilmesine yönelik mükerrer oy oluşturulması çalışmalarının yapılıyor olması.

Faal olmayan antrenör, hakem ve en fazla milli olan sporcular arasında çekilmesi statü gereği olan kurada çok sayıda önemli sporcuların bulunmadığı, 

Mevcut federasyonun yönetim kurulu üyesi olan 4 kişinin önemli bir kulübümüzün delege listesinde yer almış olması.

 Yaşamımın her safhasında çalışmalarımda Fair-Play’i, sportmenliği ve ahlaki kuralları ön planda tutan biriyim. İlkelerimden ödün vermeden duruş sergilemeyi, yan yollara ve hilelere sapmadan, başı dik olarak atletizmde “Doğru, Dürüst ve Saygın Başarılar” elde edilmesi için aday olmuştum. 

Ancak, 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren bu güne kadar yaptığım çalışmalarda etik kurallara uyulmayan, demokratik ve yasal olmayan bu seçim yarışını sürdürmemin doğru olmayacağı gerçeğiyle karşılaşmış bulunuyorum.

Bu nedenle mensubu olmaktan gurur duyduğum Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı adaylığından çekilmek istiyorum.

Bu kararımı da tıpkı adaylığımda olduğu gibi siz saygıdeğer basın mensupları aracılığıyla spor kamuoyuna duyurmak istiyorum.    

ÖNEMLİ NOT: Aday olmamı öneren, beni aday yapmak için imza veren saygıdeğer büyüklerim, arkadaş ve kardeşlerimin isimleri mevcut federasyonun cadı avı uygulamasıyla mağdur edilmemeleri için bende saklı kalacaktır.

Bence camiamın gerçek değerleri de bu isimlerdir. Bütün bu gelişmeler sonucunda  “İltifat marifete tabidir” sözü doğrultusunda aday olmamı öneren, imzalarını veren, basın açıklamama katılan, yaptığım açıklamaları yazılı ve görsel medyada kullanan ulusal ve yerel medyanın değerli temsilcileri ile sosyal medyada destek mesajları yayınlayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla, Necdet AYAZ, Milli, şampiyon ve rekortmen atlet, Beş ayrı ilde Gençlik ve Spor il Müdürlüğü yapan spor yöneticisi..."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol