Öne Çıkanlar 5.3 deprem 5.3 elmütter 14 mayıs seçim temayül yoklaması

Bu haber kez okundu.

Depremzedeler İçlerindeki Hüznü Gözyaşlarıyla Akıtıyor

GSB Elazığ Yurtlarının kapıları ardına kadar açılarak depremzedelerin barınma, yeme, içme, giyim, psikolojik desteklerle ağırlanıyor tüm ihtiyaçları gideriliyor. İlimizde Ahmet Kabaklı, İzzetpaşa ve Fırat öğrenci Yurdu olmak üzere 3 ayrı GSB yurdu depremzedelerin hizmetine sunuldu.

Depremden etkilenen ve ilimize gelen depremzedeler  sunulan hizmetlerden memnun kaldıklarını söylerken içlerindeki hüznü gözaşlarıyla akıtıyor. Büyük küçük demeden herkes yaşadıklarını dile vurmakta zorlanırken depremden en çok etkilenen çocuklar ise yaşadıkları o anları gözleri dolu dolu anlatıyor.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “6 Şubat tarihinde meydana gelen asrın felaketinde GSB Yurtlarımıza yerleştirilen depremzede vatandaşarımızı en iyi ve en güzel şekilde ağırlamaya ve tüm ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösteriyoruz. Yaşadığımız felakette birçok can kaybı yaşanırken yine birçok yaralı vatandaşımızda oldu. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Deprem illerinden ilimize gelen tüm depremzedelere kapımız ardına kadar açık. Tüm ihtiyaçlarını karşılamak için  tüm çalışanlarımızla elimizden gelenin fazlasını yapmak için canla ve başla çalışıyoruz. Yaralarımızı hep beraber birlik ve beraberlik içinde saracağız inşallah” ifadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol